Menu

"Forbes": Tenisistka Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką

"Forbes": Tenisistka Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką
22-letnia tenisistka ma haitańsko-japońskie pochodzenie, ale w ubiegłym roku zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa. (Fot. Getty Images)
Japońska tenisistka Naomi Osaka jest najlepiej zarabiającą sportsmenką. Magazyn 'Forbes' wyliczył, że przez ostatni rok wzbogaciła się o 37,4 mln dolarów. Kwota ta jest nowym rekordem. Dotychczasowy wynosił 29,7 mln i od 2015 roku należał do Rosjanki Marii Szarapowej.
Reklama

Forbes pod uwagę bierze zarówno nagrody sportowe, jak i wpływy z reklam przed opodatkowaniem. W publikowanych zestawieniach od 1990 roku wśród kobiet zawsze na pierwszym miejscu była tenisistka.

Natomiast od 2004 roku pierwsze miejsce za każdym razem do tej pory należało albo do Szarapowej, albo do Sereny Williams. Przez ostatnie 12 miesięcy Amerykanka zarobiła 36 mln i zajęła w najnowszym zestawieniu drugie miejsce.

22-letnia Osaka od czerwca ubiegłego roku wygrała tylko dwa turnieje i obecnie w światowym rankingu jest dziesiąta. Lukratywne kontrakty sponsorskie zapewniły jej jednak wcześniejsze wielkoszlemowe sukcesy - w 2018 roku triumfowała w US Open, a kilka miesięcy później w Australian Open.

Lista 100 najlepiej zarabiających ludzi sportu zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo jedynie, że po raz pierwszy od 2016 roku znajdą się na niej dwie kobiety - Osaka na 29., a Williams na 33. miejscu.

Czytaj więcej:

Naomi Osaka rezygnuje z obywatelstwa USA

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama