Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ekspresowa dostawa zakupów z Morrisons obejmie więcej miast w UK

Ekspresowa dostawa zakupów z Morrisons obejmie więcej miast w UK
Morrisons to sieć, która wchodzi w skład "wielkiej czwórki" supermarketów na Wyspach. (Fot. Getty Images)
Morrisons i Amazon chcą rozszerzyć opcję dostaw tego samego dnia na więcej brytyjskich miast - w tym Glasgow, Newcastle, Liverpoolu, Sheffield i Portsmouth - informuje BBC.
Reklama

Współpraca Morrisons z Amazonem rozpoczęła się w 2016 r.  Ten drugi usługę "Same Day Delivery" wprowadził już w 2009 roku, a obecnie oferuje możliwość dowozu zakupów już w jedną godzinę dla klientów, którzy wykupili opcję Prime Now.

Obecnie zamówione produkty od Morrisons trafiają tego samego dnia do mieszkańców Leeds, Manchesteru, Birmingham i niektórych części Londynu. W "nadchodzących latach" na mapie ekspresowych przesyłek pojawią się też Glasgow, Newcastle, Liverpool, Sheffield i Portsmouth - poinformowały obie firmy.

Amazon oferuje możliwość dowozu zakupów już w jedną godzinę. (Fot. Getty Images)

Amazon to nie jedyna firma, która dostarcza klientom produkty Morrisons. W 2013 r.  sieć supermarketów podjęła współpracę z inną platformą e-handlu, brytyjskim Ocado.

Cztery największe supermarkety - Sainsbury's, Morrisons, Tesco i Asda - stopniowo tracą dominację w Wielkiej Brytanii. Największą konkurencją są dla nich dyskonty Aldi i Lidl, które zmuszają "wielką czwórkę" do obniżenia własnych cen i kosztów oraz szukania nowych rozwiązań.

Na początku roku Sainsbury's i Asda podjęły próbę fuzji, która miała być m. in. skuteczną bronią w walce z niemieckimi dyskontami na brytyjskim rynku. Jednak umowa została zablokowana przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków.

 

  Komentarze


  • Kasia
   13 czerwca, 14:08

   mnie by wystarczylo gdyby w Morrissons byly produkty na polkach po poludniu i wieczorem. A nie tylko rano jak wszyscy sa w pracy. Sama sobie je doniose do domu.

  • Drabinja
   15 czerwca, 11:49

   Bylam raz w zyciu w Morrisonie. Nic tam nie ma i drogo. Sainsbury's to w ogole ma ceny z kosmosu. Kupuje jedynie w Aldim i jak czegos brakuje to w Asdzie (tylko dlatego ze jest blisko). No i w polskim sklepie, gdzie przeplacam ale sa w nim rzeczy niezastapione.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama