Drugi samobój Wiśniewskiego w Serie A

24-letni Wiśniewski to były obrońca Górnika Zabrze. (Fot. Getty Images)
Przemysław Wiśniewski zaliczył samobójcze trafienie, a Spezia - najbardziej 'polska' drużyna we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej - przegrała z Torino 0:4 i w ostatniej kolejce walczyć będzie o utrzymanie.

Wiśniewski przeniósł się do Spezii zimą z Venezii. W 13 dotychczasowych występach zdobył jednego gola, ale dwukrotnie po jego zagraniach piłka trafiła do własnej bramki, strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego.

W sobotę taka sytuacja miała miejsce w 24. minucie i był to pierwszy gol w tym spotkaniu.

Obaj wspomniani Polacy rozegrali cały mecz, podobnie jak Arkadiusz Reca. Z kolei Szymon Żurkowski wszedł na boisko od początku drugiej połowy.

Spezia z dorobkiem 31 punktów jest 17. w tabeli, tuż nad strefą spadkową, którą otwiera Verona Pawła Dawidowicza. Ma ona punkt mniej i w niedzielę zagra z Empoli.

Torino, w którym w 87. minucie wszedł do gry Karoli Linetty, z dorobkiem 53 pkt plasuje się na ósmej pozycji.