Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Do Dublina trafiły wyjątkowo długie tramwaje

Do Dublina trafiły wyjątkowo długie tramwaje
Pierwsze tramwaje Alstoma trafiły do Dublina 15 lat temu. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
Do Dublina trafił właśnie pierwszy z rekordowo długich tramwajów Alstom. W sumie zieloną linię Luasa obsługiwać będzie siedem 55-metrowych maszyn, zakupionych za 35 mln euro.
Reklama

Pojazdy Alstom Citadis są produkowane we francuskim mieście La Rochelle. Najdłuższe tramwaje tej fabryki przewozić będą pasażerów na nowo wybudowanym przesłużeniu zielonej linii, biegnącej przez centrum Dublina LUAS Cross City.

Inwestycję sfinansował Transport Infrastructure Ireland.

Po dotarciu do stolicy Irlandii wszystkie 7 tramwajów zostanie zmontowanych w oddziale Alstoma w dzielnicy Sandyford. Po testach bezpieczeństwa mają zostać oddane do użytku w lutym 2018 roku.

„To kolejny ważny krok w naszej długiej i owocnej współpracy z Transport Infrastructure Ireland. 15 lat temu Dublin był jednym z pierwszych miast na świecie, które zamówiły nasz pierwszy model tramwaju linii Citadis. Teraz jako pierwsze wypróbuje nasz najdłuższy model. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia prac nad ostatecznym montażem i testami, aby pasażerowie w Dublinie mogli korzystać z tych tramwajów ” - informuje Nick Phillips, dyrektor ds. klientów i operacji w Alstom UK&I.

Nowe tramwaje mogą pomieścić do 344 pasażerów. Po udanej dostawie z La Rochelle flota Alstom Citadis w Dublinie obejmie łącznie 73 tramwaje. Alstom zajmuje się również utrzymaniem tramwajów i infrastruktury.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama