Menu

David Beckham wręczył specjalną koszulkę 100-letniemu weteranowi

David Beckham wręczył specjalną koszulkę 100-letniemu weteranowi
Znany Anglik podkreślił swój szacunek do kraju i jego weteranów. (Fot. Getty Images)
David Beckham odwiedził stuletniego weterana wojennego Sir Toma Moore'a w jego domu w Bedfordshire i wręczył mu specjalną koszulkę piłkarską, a także nominację na honorowego kapitana reprezentacji Anglii.
Reklama

"Najważniejszym wydarzeniem w całej mojej karierze było założenie opaski kapitana angielskiej drużyny narodowej. Nie może być nic lepszego niż mieć Sir Toma jako naszego kapitana" – przekazał Beckham.

W piątek minęła 80. rocznica rozpoczęcia Bitwy o Anglię, kampanii powietrznej, która zakończyła się klęską III Rzeszy.

Moore to weteran II wojny światowej, poruszający się przy pomocy balkonika na kółkach. Na początku kwietnia postanowił pomóc brytyjskim lekarzom i pielęgniarkom walczącym z epidemią koronawirusa - także dlatego, by odwdzięczyć się za opiekę, której sam doświadczył, gdy miał raka skóry oraz gdy przed dwoma laty po upadku doznał złamania stawu biodrowego. Na fundraisingowej platformie JustGiving ogłosił zbiórkę pieniędzy i wyzwanie dla siebie samego - przejście przed setnymi urodzinami stu liczących 25 metrów okrążeń wokół domu.

Początkowo liczył, że zdoła zebrać dla NHS, publicznej służby zdrowia, tysiąc funtów, ale jego akcja nieoczekiwane zyskała ogromną popularność. Gdy 16 kwietnia pokonywał - w asyście honorowej żołnierzy z Yorkshire Regiment - setne okrążenie, było to ponad 12 milionów funtów, a w dniu setnych urodzin 30 kwietnia zebrał prawie 33 miliony funtów, wpłaconych przez 1,5 miliona osób.

W maju Moore otrzymał tytuł szlachecki i honorowy stopień pułkownika 1. batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej.

Czytaj więcej:

David Beckham zainwestował w świat wirtualnych rozgrywek

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama