Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Chorwacja: Polacy na 3. miejscu w rankingu przyjazdów przed sezonem turystycznym

Chorwacja: Polacy na 3. miejscu w rankingu przyjazdów przed sezonem turystycznym
Turyści z całego świata, nie tylko z Polski, coraz bardziej doceniają piękne zakątki Chorwacji. Na zdj. Dubrownik. (Fot. Getty Images)
W miesiącach poprzedzających sezon turystyczny Chorwację odwiedziło 3,4 mln turystów - o 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Polacy okazali się jednymi z najliczniejszych gości - wynika z danych Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej (HTZ).
Reklama
Reklama

HTZ oraz ministerstwo turystyki i sportu Chorwacji podkreśliły, że wyniki przedstawiają nowy rekord przedsezonowy. Instytucje upatrują w nich szansę na wzmocnienie sektora oraz wyrównanie na przestrzeni całego roku przychodów branży turystycznej, co ograniczy jej sezonowość - poinformowała w piątek telewizja N1.

Chociaż najczęściej kurorty i inne przyciągające turystów miejsca odwiedzali w 2024 roku podróżnicy krajowi, Chorwacja odnotowała też znaczny wzrost przyjazdów z zagranicy. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Chorwację odwiedziło ponad 400 tys. Niemców, niemal 350 tys. Słoweńców oraz ponad 110 tys. Polaków.

Split – miasto w południowo-zachodniej części Chorwacji. (Fot. Getty Images)

HTZ zaznaczyło, że "znaczny wzrost przyjazdów Polaków zaskoczył tym bardziej, że w ostatnich latach odnotowywano spadek zainteresowania turystów z tego kraju". W porównaniu z początkiem roku 2023 do Chorwacji przyjechało przed bieżącym sezonem 31 proc. więcej turystów z Polski.

W analizie chorwackiej branży turystycznej zauważono, że do kraju przyjeżdża coraz więcej podróżnych z Francji, Chin, Kanady, Korei Południowej, Australii, Indii, Brazylii, Japonii, Argentyny czy Meksyku.

Nadchodzący weekend rozpocznie w Chorwacji sezon turystyczny, w czasie którego oczekuje się kontynuacji trendu i wzrostu przyjazdów zarówno do kurortów nad Adriatykiem, jak i do miejsc położonych w głębi lądu.

Czytaj więcej:

Chorwacja: Gmina sprzedaje domy i place pod budowę za 13 eurocentów

Raport: Polskie kąpieliska jednymi z najgorszych w Europie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama