Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Burmistrz Londynu określa Brexit jako "największą krzywdę" i wzywa do powrotu do jednolitego rynku

Burmistrz Londynu określa Brexit jako "największą krzywdę" i wzywa do powrotu do jednolitego rynku
Wypowiedź Sadiqa Khana stawia go w opozycji do kierownictwa jego partii. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu z ramienia Partii Pracy Sadiq Khan wezwał swoją partię do przeforsowania idei powrotu do jednolitego rynku Unii Europejskiej, opisując Brexit jako 'największą krzywdę, jaką kiedykolwiek kraj wyrządził sam sobie' – donoszą media.

Słowa Khana stoją w opozycji do poglądów lidera Partii Pracy, Kier'a Starmer'a, który oświadczył, że nie popiera powrotu do jednolitego rynku UE, który Wielka Brytania opuściła w 2021 roku.

Sytuacja ma miejsce tuż po tym, jak posłanka Anna McMorrin otrzymała reprymendę za wypowiedź na prywatnym spotkaniu, że ma nadzieję, iż Wielka Brytania będzie mogła powrócić do jednolitego rynku, jeśli Partia Pracy wygra wybory.

We wtorkowej debacie State of London, burmistrz Khan zapytany, czy polityka Partii Pracy odnośnie jednolitego rynku powinna się zmienić, odparł: "Nie mówię w imieniu całej krajowej Partii Pracy, ale uważam, że powinniśmy wrócić (do jednolitego rynku – przyp. red.).

"Największą krzywdą, jaką ten kraj wyrządził sobie na własne życzenie – było opuszczenie Unii Europejskiej" - dodał.

Jego wypowiedzi mogą zostać teraz wykorzystane przez konserwatystów chętnych do tego, by przedstawiać Partię Pracy i Liberalnych Demokratów jako potajemnie spiskujących w celu odwrócenia Brexitu.

Tymczasem głos zabrał rzecznik Partii Pracy. "Polityka Partii Pracy jest jasna. Potrzebujemy silnej współpracy z partnerami z UE, ale nie oznacza to dla nas powrotu do wspólnej unii celnej lub jednolitego rynku" – podkreślił.

Czytaj więcej:

UK: Cięcia w służbie cywilnej sprawią, że administracja nie poradzi sobie ze skutkami Brexitu

Szef Ryanaira: Brexit jest "bezpośrednią" przyczyną chaosu na lotniskach w UK

"The Guardian": Brexit wciąż "otwartą raną" dla obywateli UE w UK

Johnson: Po Brexicie nasz kraj "ma się lepiej"

  Komentarze
  • Robo
   30 czerwca, 20:13

   O czym on mówi? Nie ogląda informacji ze świata? EU zaczyna gnić w coraz większej dyktaturze Brukseli. Coraz więcej państw członkowskich zaczyna dbać o swoj interes narodowy. Nawet Niemcy. Gdyby Johnson bardziej skupił się na polityce wewnętrznej niż zagranicznej sytuacja wyglądałaby lepiej

  • Londynek.net
   30 czerwca, 20:32

   Brexit means Brexit. Dziękuję za uwage

  • Jonny
   30 czerwca, 20:36

   malo tego to co 10 anglik budzi sie ze covid to byla najwieksza sciema na tej planecie

  • Matt Londonist
   30 czerwca, 22:00

   Panie miszczuniu Sadique - jest Pan klakierem za kasę. Radzę zacząć od oddluzenia TfL

  • Olek
   1 lipca, 07:08

   Dopiero co psioczyliście na gościa. Co teraz powiecie

  • Lono
   1 lipca, 07:55

   Nie podobało im się, że obrabiali im doopy za półdarmo

  • Ta
   1 lipca, 10:18

   Ale nikt nie chce UK z powrotem a nawet wszyscy się cieszą że UK wyszło z Uni.

  • Cucumber
   1 lipca, 13:44

   Brakuje niewolnikow do pracy za glodowe 9.50?! Niech mi ktos powie co Ci “pracodawcy” sobie wyobrazaja, ze jak ktos w ogole ma w Londynie przezyc za takie “pieniadze” ?! Jak pytam sie, chyba tylko na ulicy!!! Zacznijcie placic godnie to nie bedzie problemow z brakiem ludzi

  • Antyputin
   1 lipca, 20:51

   @Robo, ty jednak trollujesz po rusku. Twoja narracja jest niby oparta na faktach, ale to nie jest tak do końca. " coraz więcej państw członkowskich ", to wg obecnego stanu rzeczy oznacza tylko Węgry. To, że gdzieś, w jakimś kraju, jakas partia, czy jej członek, coś chlapnie, nie oznacza, że społeczeństwo tego chce. Najlepszy przykład, to Polska i pisiaki. UE, to najlepsze, co się w historii Europy, tejże Europie, przytrafiło.

  • Jola monola
   3 lipca, 22:50

   ponad 70 % angoli chce do uni i bardzo dobrze brawo Sadiq Khan , szybko dzialac bo szkoda czasu brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Heniek
   4 lipca, 21:49

   @Anryputin, zgadzam sie w 100% dobrze napisane

  • Do Jola monola
   6 lipca, 13:38

   A skąd ty masz takie badania, że 70% angoli chce do uni??? To niemożliwe, większość w każdym kraju stanowią głupki i idioci - tak samo jest w UK. Ta większośc chciała brexitu. Jest bardzo zdyscyplinowana jesli chodzi o wybory więc przy kolejnym referendum zamelduje się przy urnach ponownie.

  • Olo olo
   9 lipca, 08:30

   Szkoda mi tych Anglii,sami nie wiedzą czego chcą.Ale teraz lepiej jest bez ich Szczekania,a do roboty niech se chińczyków sprowadzą

  • Boryslaw Pupka
   11 lipca, 13:19

   @Antyputin
   "UE, to najlepsze, co się w historii Europy, tejże Europie, przytrafiło."
   Tylko wygląda na to, ze lewactwo(neobolszewiki) mają w zwiazku z UE swoje plany. Więc oby nie skonczylo się to wszystko kolejną tragedią w Europie.
   A jezeli ktos powie, ze przesadzam to prosze popatrzyc na Niderlandy i ogolnie polityke "klimatyczna". Nikt nie mowi, ze unia jest zła. Ale poszło juz to wszystko za daleko.

  Dodaj komentarz
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł

  Sport