Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjskie media po porażce Walii z Polską: Mistrzostwa świata są ważniejsze

Brytyjskie media po porażce Walii z Polską: Mistrzostwa świata są ważniejsze
Walia chyba nie spodziewała się takiego wyniku meczu z Polską... (Fot. Getty Images)
Pierwszy od 64 lat występ na piłkarskich mistrzostwach świata jest dla Walii znacznie ważniejszy niż gra w najwyższej klasie Ligi Narodów, tym niemniej porażka w ostatnim meczu przed wyjazdem do Kataru nie poprawi nastrojów - komentują brytyjskie media przegrany mecz z Polską.
Reklama
Reklama

"Walia już zdobyła swoją pierwszą nagrodę piłkarskiego lata, kwalifikując się do mistrzostw świata, więc spadek z Ligi Narodów jest rozczarowujący, ale nie jest powodem do rozpaczy" - pisze "The Times".

"Skupienie się na zakończeniu 64-letniej nieobecności w sztandarowym wydarzeniu sportowym sprawiło, że ten turniej był w ich ambicjach na zadowalającym drugim miejscu i ćwiczeniem w utrzymaniu statusu w najwyższej klasy rozgrywkowej i w rotacji składu przy okaleczających absencjach. Ale nie byli w stanie osiągnąć zwycięstwa w swoim ostatnim meczu przed wyjazdem do Kataru" - dodaje gazeta.

Dziennik wskazuje, że kapitan Walii Gareth Bale, który grał swój pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasu w tym sezonie i często jest siłą napędową reprezentacji, tym razem był przytłumiony, podobnie zresztą jak jego koledzy na boisku.

Gareth Bale i jego koledzy byli "przytłumieni"?... (Fot. Getty Images)

Tymczasem polski kapitan Robert Lewandowski, choć wcale nie miał swobody na boisku, pokazał trochę magii w akcji zakończonej golem, co pozwoliło Polakom na pozostanie w najwyższej dywizji.

"Tylko czas pokaże, czy ten spadek z najwyższego poziomu Ligi Narodów będzie dla Walii istotną kwestią, i szczerze mówiąc jest to problem na inny dzień. Na razie jedyną myślą w walijskich głowach są mistrzostwa świata, a jedynym pytaniem, które należy sobie zadać jest to, czy drużyna Roba Page'a będzie gotowa na Katar" - podkreśla "Daily Telegraph".

Gazeta zauważa, że bez wątpienia to właśnie z myślą o mistrzostwach świata Page zdecydował się rozpocząć mecz z Balem w podstawowym składzie, ale przyznaje, że nie był on w stanie wywrzeć znaczącego wpływu na grę.

Polska reprezentacja nie kryła radości. (Fot. Getty Images)

"Prawdę mówiąc, najbardziej pamiętnym momentem pierwszej połowy z udziałem Bale'a była sytuacja, w której jego włosy wypadły z kucyka. Publiczność miała okazję oglądać dziwaczny widok światowej klasy piłkarza biegającego po boisku i próbującego walczyć z przeciwnikami, z dwiema rękami nad głową, którymi utrzymywał włosy na miejscu" - kontynuuje "Daily Telegraph".

"The Guardian" zauważa, że oba zespoły miały w ostatnich meczach niezbyt dobrą passę i także Polska potrzebowała przed mistrzostwami świata jakiegoś pokrzepienia.

"Impas został przełamany po 57 minutach, a stało się to w równym stopniu dzięki błyskotliwości Lewandowskiego, co fachowemu wykończeniu akcji przez Świderskiego. Lewandowski znakomitym podaniem uwolnił Świderskiego, który oddał precyzyjny strzał, który przeszedł po nogach Hennesseya" - opisuje gazeta.

Polska wygrała wczoraj w Cardiff z Walią 1:0.

Czytaj więcej:

Liga Narodów: Walia pokonana. Polska zostaje w elitarnej Dywizji A

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2022
  GBP 5.4558 złEUR 4.6898 złUSD 4.4415 złCHF 4.7542 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama