Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjski rząd rozszerzył listę towarów objętych zakazem eksportu do Rosji

Brytyjski rząd rozszerzył listę towarów objętych zakazem eksportu do Rosji
UK objęła zakazem eksportu do Rosji m.in. paliwa do silników odrzutowych i dodatków do paliwa. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania rozszerzyła dzisiaj listę towarów, które są objęte zakazem wywozu do Rosji w związku z dokonaną przez ten kraj napaścią na Ukrainę.
Reklama
Reklama

W opublikowanym na stronie internetowej rządu "zawiadomieniu dla eksporterów" ogłoszono zakaz eksportu, dostaw i dostarczania, udostępniania i przekazywania towarów i technologii związanych z represjami wewnętrznymi, towarów i technologii związanych z bronią chemiczną i biologiczną, towarów i technologii morskich, dodatkowych towarów i technologii związanych z rafinacją ropy naftowej, dodatkowych towarów i technologii dla kluczowych gałęzi przemysłu.

Wprowadzono zakaz eksportu do Rosji i używania w Rosji paliwa do silników odrzutowych i dodatków do paliwa, jak również zakaz udostępniania, wywozu i dostarczania, bezpośrednio lub pośrednio, takich produktów do Rosji lub do użytku w Rosji, zakaz wywozu do Rosji lub używania w Rosji banknotów denominowanych w funtach szterlingach lub w walutach UE, jak również zakaz udostępniania lub dostarczania takich banknotów osobom związanym z Rosją oraz udostępniania takich banknotów do użytku w Rosji.

Ponadto ogłoszono zakaz przywozu, nabywania lub dostarczania i dostawy towarów przynoszących dochód, które pochodzą lub są wysyłane z Rosji oraz zakaz świadczenia pomocy technicznej, usług finansowych, funduszy i usług pośrednictwa w imporcie żelaza i stali. Wszystkie wymienione zakazy obejmują zarazem pomoc techniczną, świadczenie usług finansowych, dostarczanie funduszy i świadczenie usług pośrednictwa w związku z wymienionymi towarami.

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd nałożył sankcje na rosyjską komisarz praw dzieci i patriarchę Cyryla

Brytyjski premier w Kijowie: Rozumiem, dlaczego nie możecie iść na kompromis z Rosją

Trzy czwarte Holendrów popiera surowsze sankcje wobec Rosji. Nawet kosztem gospodarki

Liz Truss: Będziemy nakładać sankcje dopóki Rosja się nie wycofa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama