Menu

Brazylia rozpoczyna testy chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi

Brazylia rozpoczyna testy chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi
Testy kliniczne zostaną przeprowadzone przez 12 ośrodków badawczych w sześciu stanach brazylijskich. (Fot. Getty Images)
Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła wczoraj plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej przez chińską firmę Sinovac- poinformował Reuters.
Reklama

Badania nad chińską szczepionką przygotowaną przez Sinovac Biotech Ltd., firmę biofarmaceutyczną z Pekinu, będzie prowadził Instytut Butantan z San Paulo. Umowa z Sinovac obejmuje nie tylko próby szczepionki, ale także przeniesienie technologii jej produkcji do Brazylii.

Gubernator stanu San Paulo, Joao Doria, poinformował, że 9 000 ochotników zostało już zarejestrowanych do testowania szczepionki przeciwko COVID-19, chorobie układu oddechowego wywołanej przez nowy koronawirus.

Testy kliniczne zostaną przeprowadzone przez 12 ośrodków badawczych w sześciu stanach brazylijskich: San Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Brasilia, Rio Grande do Sul i Parana.

Zatwierdzenie przez Anvisa planu badań klinicznych nastąpiło po tym jak Brazylia przekroczyła 1,5 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19, co jest drugim, po Stanach Zjednoczonych, najgorszym rezultatem wybuchu epidemii na świecie. W Brazylii zmarło na Covid-19 już 63 174 ludzi. 

Czytaj więcej:

Szef WHO: Pandemia koronawirusa wciąż przyspiesza

  Komentarze
  • Do kaya kaya
   5 lipca, 00:45

   alkochol i narkotyki nie rozwiaza twoich problemow

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama