Barcelona w najbliższych tygodniach bez Pedriego i De Jonga

Kontuzjowany Frenkie De Jong podczas meczu FC Barcelony z Athletic Bilbao, 3 marca 20224 r. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony Pedri oraz Frenkie De Jong, którzy doznali kontuzji w niedzielnym meczu hiszpańskiej ekstraklasy na wyjeździe z Athletic Bilbao (0:0), muszą pauzować kilka tygodni. To oznacza, że nie zagrają m.in. w rewanżu z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Obaj piłkarze nie dokończyli pierwszej połowy meczu w Bilbao. Najpierw boisko opuścił Frenkie De Jong (w 26. minucie), a Pedri został zmieniony tuż przed przerwą.

Wczoraj hiszpański klub przedstawił wyniki badań tych graczy. Pedri doznał kontuzji mięśnia prostego uda, natomiast Holender - skręcenia więzadła zewnętrznego stawu skokowego.

Nie sprecyzowano, kiedy zawodnicy wrócą do gry, ale zdaniem hiszpańskich mediów ich przerwa potrwa ponad miesiąc.

Pedri na początku sezonu doznał już kontuzji mięśnia prostego uda tej samej (prawej) nogi. Wówczas musiał pauzować prawie dwa i pół miesiąca, opuścił 12 meczów.

"To dwaj piłkarze mający duży wpływ na naszą grę, bardzo ważni zawodnicy. Będzie nam ich brakować" - przyznał po meczu w Bilbao trener Barcelony Xavi Hernandez.

Barcelona, której najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski, zajmuje w hiszpańskiej ekstraklasie trzecie miejsce ze stratą 8 pkt do lidera Realu Madryt.

Rywalizuje również w Lidze Mistrzów - w pierwszym meczu 1/8 finału zremisowała na wyjeździe z Napoli 1:1, rewanż odbędzie się 12 marca.