Australian Open: Łatwa wygrana Djokovica, Serb w 1/8 finału

Serbski tenisista przyzwyczaił już wszystkich do tego, że wygrywa... (Fot. Getty Images)
Novak Djokovic awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Broniący tytułu serbski tenisista pokonał Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverry'ego 6:3, 6:3, 7:6 (7-2). Spotkanie trwało dwie godziny i 31 minut.

Dla Djokovica był to setny mecz na kortach w Melbourne i 92. wygrana, w tym 31. z rzędu. Ostatniej porażki doznał 22 stycznia 2018 roku, gdy niespodziewanie przegrał w 1/8 finału z Koreańczykiem Chungiem Hyeonem. Po tytuł sięgał w edycjach 2019, 2020, 2021 i 2023. W 2022 roku zabrakło go z powodu braku szczepienia na COVID-19.

Spotkanie trzeciej rundy z 32. w rankingu ATP Etcheverrym było dla niego najłatwiejsze dotychczas w tegorocznej edycji turnieju, chociaż po raz pierwszy mierzył się z zawodnikiem rozstawionym. Argentyńczyk (numer 30.) jedynie w trzecim secie postawił trudniejsze warunki turniejowej "jedynce", jednak Serb po raz kolejny potwierdził swoją wielkość, pewnie wygrywając tie-breaka 7-2.

W dwóch wcześniejszych pojedynkach Djokovic potrzebował czterech partii, by awansować. Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca meczu rozstawionego z "16" Amerykanina Bena Sheltona z turniejową "20" Francuzem Adrianem Mannarino.

36-letni tenisista z Belgradu w Australian Open triumfował łącznie 10 razy, co w męskiej rywalizacji jest rekordem. 11-krotnie zwyciężyła Australijka Margaret Smith-Court.