Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglia: Rekordowa liczba śmierci po spożyciu alkoholu

Anglia: Rekordowa liczba śmierci po spożyciu alkoholu
Wielu mieszkańców UK nadużywa alkoholu. (Fot. Getty Images)
Co 30 sekund w Anglii ktoś trafia do szpitala po przedawkowaniu alkoholu - alarmuje lokalny NHS. Lekarze zwracają uwagę, że w porównaniu do 2017 roku liczba zgonów związanych z nadużywaniem trunków wyskokowych w 2018 r. wzrosła o 6 procent.
Reklama

W sumie w ubiegłym odnotowano niemal 6 tysięcy zgonów w samej Anglii związanych ze spożywaniem alkoholu. W 80 procentach przypadków odnotowanych przez NHS, substancja w sposób trwały uszkodziła wątrobę. 

"Niestety pobito kolejny niechlubny rekord" - skomentował doniesienia profesor Ian Hamilton z York University. "Ci wszyscy ludzie umarli zbyt wcześnie" - dodał.

Sytuacja jest alarmująca zwłaszcza w kontekście innych danych, które ujawniły, że w Wielkiej Brytanii spada liczba osób nadużywających alkoholu. Szacuje się, że już "tylko" 21 procent mieszkańców kraju wypija więcej niż 14 zalecanych dawek substancji tygodniowo. 

W sumie NHS w Anglii podało, że w ubiegłym roku do szpitali trafiło 1,2 mln osób z objawami zatrucia alkoholowego.  

Kiedy zauważysz, że Ty lub osoba z Twojego otoczenia ma problem z alkoholem, w naszym Poradniku Polaka w UK, możesz znaleźć informacje, gdzie uzyskać wsparcie w walce z tą chorobą.

 

  Komentarze


  • V
   10 lutego, 14:24

   Dalej przychodzi tutaj ten łysiejący grubas w pinglach z łysina na głowie ,wiszacym bebzonem i wmawiajacym innym że jego łysina jest spowodowana nadmiarem testosteronu a nie estrogenu i że to lekarze się mylą, a te zwały tłuszczu to jego mięśnie?

  • E U
   10 lutego, 15:47

   Ja nie mam problemu z alkoholem. Ja mam problem z pieniędzmi na alkohol.

  • Zea
   10 lutego, 16:09

   problem z alkoholem mam tylko wtedy kiedy go rozlewam ....

  • Paweł Leszek NOWAK
   10 lutego, 18:56

   Udało się WSZYSTKO!!!!!!!! Misiu,,,jedyny problem teraz to dobranie koloru lakieru do paznokci dla was,,,god luck honey!

  • Maciej z wiewiórek
   11 lutego, 00:33

   Lubię pić wódkę jak ktoś postawi szkoda tylko że nie jest gazowana

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama