Al-Nassr wygrało z Al-Wehda 4:0 po czterech golach Ronaldo

Cristiano Ronaldo przekroczył już barierę 500 goli ligowych. (Fot. AFP via Getty Images)
Al-Nassr Rijad po czterech golach Cristiano Ronaldo wygrało na wyjeździe z Al-Wehda Club Mekka 4:0. Portugalski piłkarz zdobył dwie bramki w pierwszej połowie i dwie po przerwie. Napastnik ma już na koncie 503. trafienia we wszystkich ligowych rozgrywkach.

Ronaldo jako zawodnik Sportingu Lizbona zdobył trzy bramki w lidze portugalskiej. W barwach Manchesteru United strzelił 103 gole w Premier League. Podczas gry w Realu Madryt zdobył 311 bramek w La Liga. Jako zawodnik Juventusu Turyn zaliczył 81 goli w Serie A.

Reprezentant Portugalii dołączył do Al-Nassr pod koniec 2022 roku. W saudyjskim klubie strzelił pięć goli w czterech oficjalnych meczach ligowych. 38-latek łącznie zdobył 503 bramki w lidze portugalskiej, angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i saudyjskiej.

W 16 meczach Al-Nassr zdobyło 37 pkt i prowadzi w lidze saudyjskiej. Wiceliderem jest klub Grzegorza Krychowiaka - Asz-Szabab Rijad, który ma tyle samo punktów, ale rozegrał jedno spotkanie więcej.