Menu

​Euro 2020: Mecz Hiszpanii z Polską z udziałem kibiców

​Euro 2020: Mecz Hiszpanii z Polską z udziałem kibiców
Polska zagra z Hiszpanią już 19 czerwca! (Fot. Getty Images)
Władze miasta Bilbao ogłosiły dzisiaj, że rozgrywane w tym mieście mecze zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy obejrzą z trybun kibice. Zajętych będzie mogło być 25 procent miejsc, czyli ok. 13 tysięcy. 19 czerwca Polska zagra tam z Hiszpanią.
Reklama
Reklama

Stadion San Mames może pomieścić 53 tys. widzów. Hiszpania zagra na nim także ze Szwecją i Słowacją. Obiekt będzie również gościł jeden mecz 1/8 finału.

13 tysięcy kibiców zostanie wpuszczonych na obiekt, jeśli liczba zakażeń oraz zajętych łóżek w szpitalach będzie się utrzymywała poniżej poziomu ustalonego przez lokalne władze.

Holenderska federacja piłkarska (KNVB) poinformowała natomiast dzisiaj, że co najmniej 12 tysięcy kibiców z trybun obejrzy mecze w Amsterdamie. Ostateczna liczba ma być zależna od sytuacji pandemicznej.

W grupie C Holandia zagra tam kolejno z: Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Amsterdam będzie też gościł jedno spotkanie 1/8 finału.

UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie. We wtorek podobne deklaracje złożono w kwestii stadionów w Bukareszcie, Kopenhadze i Rzymie.

Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

Polscy piłkarze w Euro zagrają w grupie E. Oprócz Hiszpanii ich rywalami będą Szwecja oraz Słowacja. Na ten moment spotkania biało-czerwonych z tym drużynami zaplanowane są w Dublinie, ale - według brytyjskich mediów - irlandzkie miasto wycofa się i mecze przejmie Manchester.

Czytaj więcej:

Zbigniew Boniek: Sportowcy powinni zostać zaszczepieni

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama