Menu

Ubezpieczenie turystyczne w UK

Ubezpieczenie turystyczne w UK
Ubezpieczenie turystyczne podróżne (travel insurance), pozwala się ubezpieczyć od różnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas naszych podróży i wakacyjnych wyjazdów.
Reklama

Zwykle podstawowe odszkodowanie obejmuje:

 • rekompensatę w przypadku anulowania lub skrócenia wyjazdu z niezależnych przyczyn,
 • pomoc lekarską bądź pokrycie kosztów leczenia w przypadku choroby,
 • rekompensatę w przypadku utraty lub uszkodzenia dóbr osobistych,
 • rekompensatę w przypadku zgubienia bądź też kradzieży pieniędzy,
 • pokrycie kosztów związanych z przełożeniem lub odwołaniem lotów,
 • pokrycie kosztów związanych z ewentualnym procesem załatwiania nowych dokumentów (paszport, dowód osobisty) w przypadku ich utraty,
 • rekompensatę w przypadku krzywdy wyrządzonej innej osobie (kiedy Ty jesteś winny),
 • odszkodowanie w przypadku kalectwa nabytego w trakcie wyjazdu,
 • odszkodowanie w przypadku śmierci w trakcie wyjazdu.

Wiele ubezpieczeń pokrywa koszty związane z terroryzmem, jak utrata bagażu, a prawie wszystkie udostępniają linię telefoniczną otwartą 24 godziny na dobę.

Ubezpieczenie takie może zostać wykupione na jeden wyjazd lub w pakiecie pokrywającym wszystkie wyjazdy w danym roku. Można je zakupić w wielu miejscach:

 • w banku,
 • w biurze podróży,
 • w towarzystwach budowlanych,
 • na poczcie lub
 • od firmy ubezpieczającej.

Podróżując po Europie z kartą New European Health Insurance Card, masz gwarancję nieodpłatnej pomocy zdrowotnej. Trzeba tylko pamiętać, że karta jest związana tylko ze sferą zdrowotną.

Zakup ubezpieczenia

Jeśli masz problemy zdrowotne w momencie kupowania ubezpieczenia, powiedz o tym osobie sprzedającej nam ubezpieczenie. Jeśli planujesz uprawiać niebezpieczne sporty (np. narciarstwo) lub robić coś ryzykownego, powinieneś to zaznaczyć przy kupowaniu ubezpieczenia i zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Jeśli Twoja rodzina utrzymuje się wyłącznie z Twojego dochodu, warto rozważyć wykupienie polisy na życie. Należy także pamiętać o tym, że posiadając ubezpieczenie mienia, możesz mieć zapewnione ubezpieczenie przedmiotów takich jak kamery wideo czy aparaty fotograficzne, które mogą ucierpieć podczas wyjazdu.

Warto zaglądnąć na stronę Stowarzyszenia Brytyjskich Ubezpieczycieli a także na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Foreign & Commonwelth Office). Na stronach tych znajdziesz nie tylko przydatne rady na temat ubezpieczeń turystycznych, ale także ciekawe porady dotyczące podróżowania.

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia, będziesz musiał zdecydować, jakie ubezpieczenie tak naprawdę jest Ci potrzebne: indywidualne czy dla całej rodziny; w Europie czy na cały świat; podstawowe czy może z dodatkami (np. ubezpieczenie na sporty zimowe).  Przykładowe nazwy firm, których polisy można znaleźć na stronach porównujących oferty różnych firm to, np. Direct Travel Insurance, Marks&Spencer, Primary Insurance, Swiftcover, Columbus Direct, More Th>n czy Post Office.

Inną opcją, która umożliwia skorzystanie z ubezpieczenia podróżnego, jest założenie konta płatnego w banku. Często banki oferują ubezpieczenia tego typu. Im wyższa opłata za konto, tym lepsza jakość ubezpieczenia. Kolejna możliwość - choć tylko dla młodszych - jest karta Euro 26.  Nie trzeba koniecznie jechać po nią do Polski – można ją kupić praktycznie wszędzie w Europie.

  Komentarze
  • Eetym
   5 czerwca 2015, 10:49

   Wiele takich ubezpieczeń ma nieprzyjemne kruczki na które warto zwrócić uwagę. Sam to kiedyś przeżywałem i nie polecam niepotrzebnego stresu. Miałem kiedyś ubezpieczyciela który nie wypłacał odszkodowania za kradzież bagażu. Co męczyło mnie przez całą podróż. Przez co nie mogłem się z relaksować. Nie jest to przyjemne, kiedy ma się sprzęt za 4 tysiące złotych. A moje obiektywy są dla mnie bardzo cenne. Teraz przed podjęciem decyzji staram się przeglądać wszystkie oferty ubezpieczeń, a od niedawna używam rankomatu. Przyjemny sposób aby sprawdzić kilka ofert.

  • Tygiel
   9 listopada 2015, 10:37

   Dobre ubezpieczenie podróżne ma konto raiffeisena "wymarzone". Przerabiane w minione wakacje ;)

  • Mlkjhv
   27 lutego 2019, 17:59

   Do tej pory kazdy mieszkaniec Wlk Brytanii JEST UBEZPIECZONY we wszystkich pastwach Unii. Nie potrzebuje zadnego dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego gdy podrozuje po Unii Europejskiej. To daje Brukselka. Trzeba miec tylko potwierdzienie, ze jest sie ubezpieczonym. Jesli GB opusci Unie, to bedzie trzeba sie ubezpieczac.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł
  Reklama