Ucz się za darmo

12 sierpnia 2014, Londynek.net 100
Ucz się za darmo

Wiele kursów jest darmowych i jest wiele okazji, aby uczyć się bezpłatnie za pośrednictwem Internetu, w tym także kursy informatyczne i językowe. Można także uzyskać darmowy dostęp do Internetu w lokalnym centrum online lub bibliotece.

Które kursy są darmowe?

Bezpłatne kursy dla każdego obejmują naukę czytania i pisania, obliczeń i umiejętności językowych:

  • kursy pomocnicze w czytaniu, pisaniu i liczeniu
  • kursy do poprawy języka angielskiego (jeśli angielski nie jest pierwszym językiem)

Możesz zadzwonić na linię pomocy Get On, aby uzyskać informacje o kursach w Twojej okolicy. Możesz także poprosić o darmową kasetę video lub płytę DVD z Get On przedstawiającą ludzi, którzy podnieśli swoje umiejętności dzięki darmowym kursom.

Jeśli ubiegasz się o dofinansowanie, możesz skorzystać z kursów płatnych lub częściowo płatnych. Nie musisz wnosić opłat za nauczanie, jeśli jesteś w wieku 16-19 lat i uczęszczasz do publicznej szkoły lub collegu.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się ze stroną o podnoszeniu umiejętności.

* Podnoszenie Twoich umiejętności

Darmowa nauka w sieci

Każdy może uczyć się bezpłatnie w Internecie:

  • Learndirect oferuje darmowe kursy próbne pisania, czytania, liczenia i obsługi komputera
  • BBC oferuje darmowe kursy pisania, czytania, liczenia, obsługi komputera, korzystania z Internetu, języków i wielu innych przedmiotów

Możesz uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach i centrach online w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać informacje na temat najbliższego centrum online, odwiedź stronę internetową UK online.

* BBC: kursy online
* Znajdź najbliższe centrum online

Darmowa nauka w pracy

Twój pracodawca może zapewnić darmowe szkolenie odpowiednie dla Twojej pracy. Może ono obejmować udział w „Learning through Work Scheme" (Nauka poprzez schemat pracy). Kursy pozwalają Ci uczestniczyć w kursie krótkim lub w kursie na uniwersyteckim poziomie bez brania urlopu.

Jeśli chcesz wrócić do pracy, możesz wziąć udział w programie New Deal. Plan szkolenia może być tak zaprojektowany, aby spełnić Twoje potrzeby, np. szkolenie do konkretnej pracy, dla zdobycia kwalifikacji lub po prostu zebrania doświadczeń do obecnej pracy. Możesz mieć opłacone koszty nauki i wydatków i co najlepsze, dostać pieniądze.

Praktyka pozwala na naukę zawodu, zdobycie kwalifikacji i zarobienie pieniędzy. Możesz robić praktyki w wielu różnych zawodach.

* Nauka przez pracę

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Aneta nowak

Polecam ebooki z wydawnictwa eprofess

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama