Stypendia

14 sierpnia 2014, Londynek.net, Brak komentarzy00
Stypendia

Stypendia to idealne rozwiązanie na finansowanie studiów dla tych, którzy nie są w stanie zapłacić na nie z własnej kieszeni.

Pierwszą rzeczą, jaką powinno się zrobić - kiedy wiadomo już, co chce się studiować i wiadomo już, jakie opłaty obowiązują na danym kierunku - jest zorientowanie się w ofercie stypendiów, które ewentualnie mogłaby otrzymać. Ważną informacją jest to, że – zależnie od naszej sytuacji finansowej (czyli dochodów naszych lub, jeśli nie pracujemy, naszych rodziców) możemy aktualnie otrzymać nawet £2835 rocznie, co w bardzo dużym stopniu pokrywa maksymalną stawkę opłaty za studia.

Do otrzymania pełnej sumy  mają prawo studenci, u których roczny przychód wynosi £25000 lub mniej. Przychód powyżej £25000, ale poniżej £60000 uprawnia do otrzymania części sumy, natomiast w przypadku przychodu powyżej £60000 student nie ma prawa do otrzymania wsparcia finansowego tego typu.

Także studenci uczący się part-time mają szansę na wsparcie finansowe z uniwersytetu. Zależy ono od tego, ile procent normalnego trybu studiów realizuje student. Rozpiętość wynosi od £768 dla studentów realizujących około 50 procent do £1180 dla studentów realizujących 75 procent. Dodatkowo można otrzymać sumę £255 na potrzebne podręczniki i pomoce. Studia podyplomowe także pozwalają na ubieganie się o stypendium – tzw. research grant.

W kwestii stypendiów jakiegokolwiek typu warto odwiedzić stronę Ambasady Brytyjskiej , a także stronę British Council. Aby uzyskać więcej informacji na temat pomocy rządowej, warto odwiedzić stronę The Council for International Education UKCOSA.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama