Menu

Mały urwis czy przystępca?

Mały urwis czy przystępca?
Jeśli dojdzie do zatrzymania osoby, która ma mniej niż 17 lat, policja ma obowiązek natychmiast powiadomić o tym fakcie rodziców lub opiekunów. (Fot. Getty Images)
Wielu dzieciom grozi ryzyko wejścia w konflikt z prawem. Youth Justice Board (YJB) opracowało wiele programów, które umożliwiają interwencję, zanim stanie się coś złego.
Reklama
Reklama

Programy Youth Justice Board

Programy  dla młodzieży (Youth Inclusion) i zespoły wspomagające (Support Panels)  są pomyślane tak, aby zapobiegać wciąganiu młodych ludzi w środowiska przestępcze.

Możesz również mieć możliwość uczestnictwa w Programie Rodzicielskim (Parenting Programme), który podniesie Twoje umiejętności w postępowaniu wobec „trudnego" zachowania, nierzadko prowadzącego do brania udziału w działalności przestępczej.

Z badań wynika, że 9 z 10 rodziców biorących udział w Programie Rodzicielskim poleciłoby go innym rodzicom znajdującym się w podobnej, trudnej sytuacji.

Te same badania wykazały, że w przeciągu jednego roku po ukończeniu takiego programu przez rodziców, średnia liczba przestępstw popełnionych przez młodych ludzi spadła o 50%. Programy Rodzicielskie w większości działają na zasadzie wolontariatu. Jeśli jednak zachowanie Twojego dziecka jest problemem długotrwałym, Zespół do Spraw Młodocianych przestępców (Youth Offending Team, YOT) może doradzić, abyś wziął udział w takim programie. Jeśli odmówisz, YOT może ubiegać się o nakaz opieki rodzicielskiej (Parenting Order), którym zostaniesz do tego zmuszony.

Nakazy rodzicielskie

Nakazy rodzicielskie mogą zostać nałożone na rodziców lub opiekunów młodych ludzi, którzy łamią prawo, wagarują lub na których nałożono nakazy dotyczące bezpieczeństwa dziecka (Child Safety Order), zachowania anty-społecznego (Anti-Social Behaviour Order) lub przestępstw na tle seksualnym (Sex Offender Order).

Rodzic lub opiekun, na którego zostanie nałożony nakaz rodzicielski, musi uczestniczyć w sesjach psychologicznych i pomocniczych. Mogą mu również zostać postawione dodatkowe wymagania, takie jak wizyty w szkole dziecka, upewnianie się, że nie odwiedza ono konkretnych miejsc bez opieki lub upewnianie się, że przebywa ono w domu o określonych godzinach.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama