Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sylvester Stallone otrzymał klucze do wszystkich drzwi w Watykanie

Sylvester Stallone otrzymał klucze do wszystkich drzwi w Watykanie
Gwiazdor odwiedził Watykan, korzystając z faktu, iż pojawił się w Rzymie. (Fot. Instagram/@officialslystallone)
Gwiazdor kina akcji, przy okazji obowiązków służbowych w Rzymie, odwiedził Watykan. Pochwalił się, że powierzono mu na chwilę klucze do wszystkich drzwi tego państwa-miasta. W tym do Kaplicy Sykstyńskiej.
Advertisement
Advertisement

Sylvester Stallone zawitał do Rzymu w związku z wejściem na włoski rynek platformy streamingowej Paramount+. Jednocześnie promuje w Wiecznym Mieście serial kryminalny "Tulsa King", w którym gra mafijnego bossa próbującego założyć nową organizację przestępczą po wyjściu z więzienia.

Znalazł też czas, by odwiedzić Watykan. Tę wizytę upamiętnił niecodziennym zdjęciem, na którym trzyma kilka ogromnych pęków kluczy.

"Bardzo rzadka i wyjątkowa chwila. Pozwolono mi trzymać klucze, które otwierają każde drzwi w całym Watykanie! Łącznie z Kaplicą Sykstyńską! Tak się cieszę, że nazwaliśmy naszą piękną córkę tak pięknym imieniem - Sistine. Oczywiście, gdy miałem klucze, nie spuszczali mnie z oczu. Nie mam o to do nich pretensji" – stwierdził w notce pod fotografią.

Imię jego córki, 24-letniej aktorki i modelki, Sistine, tak jak i nazwa słynnej papieskiej kaplicy z freskami Michała Anioła, pochodzą od imienia Sykstus. To właśnie papież Sykstus IV (1414–1484) zlecił zbudowanie kaplicy.

Ze Stolicą Apostolską łączy Stallone’a także to, że na jednym z fresków Rafaela w Muzeum Watykańskim odnaleźć można jego sobowtóra. 10 lat temu jeden z turystów dostrzegł, że na malunku przedstawiającym papieża Grzegorza IX z boku dostrzec można kardynała nad wyraz podobnego do "Sly’a". Zostało to odnotowane w światowych mediach.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 30.11.2022
GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement