Menu

Rosjanie jednak pierwsi? Cruise może przegrać kosmiczny wyścig

Rosjanie jednak pierwsi? Cruise może przegrać kosmiczny wyścig
Tom Cruise czy Rosja? Kto nakręci pierwszy film w kosmosie? (Fot. PAP/EPA)
W ubiegłym roku Tom Cruise zapowiedział, że jako pierwszy zagra w filmie realizowanym w kosmosie. Tymczasem mogą go ubiec Rosjanie. Jedna z najpopularniejszych w Rosji aktorek, Julia Peresild oraz reżyser Klim Szypienko 5 października wyruszą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by kręcić tam zdjęcia do filmu fabularnego – poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.
Advertisement

Zarówno Peresild, jak i Szypienko musieli przejść proces medycznej i artystycznej selekcji. Nie później niż 1 czerwca rozpoczną specjalnie szkolenie. Będą m.in. ćwiczyć skoki spadochronowe i loty w warunkach bez grawitacji. Na Międzynarodową Stację Kosmiczną 5 października zabierze ich statek Sojuz MS-19.

Film pod roboczym tytułem "Wyzwanie" skupi się na losach lekarki, która zostaje wysłana na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby przeprowadzić tam operację kosmonauty, który jest zbyt chory, żeby wrócić na Ziemię.

36-letnia Peresild zagrała w kilku wielkich rosyjskich produkcjach, jak "Bitwa o Sewastopol" i "Na końcu świata". Z kolei reżyser Klim Szypienko ma w swoim dorobku m.in. film o radzieckiej stacji kosmicznej "Salut 7".

Poczynaniom Rosjan z pewnością bacznie przyglądać się będzie Tom Cruise. Rok temu ogłoszono, że podjął on współpracę z Elonem Muskiem i NASA, by stworzyć pierwszy w historii film kręcony częściowo w kosmosie. I w tym wypadku miejscem akcji będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do tego projektu...

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement