Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sally i Alfaboty, czyli jak zaprzyjaźnić dziecko z literkami?

Sally i Alfaboty, czyli jak zaprzyjaźnić dziecko z literkami?
Ta książka z pewnością ułatwi dzieciom naukę literek.
Dobra literatura dziecięca uczy, bawi i wychowuje. Takie cechy powinna posiadać w szczególności każda książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Piotr Rokicki, autor wyjątkowej pozycji wydawniczej w języku angielskim, którą już można zakupić online, pt. "Sally Meets the Alphabots".

Czy poznawanie przez dziecko alfabetu musi być trudne? Piotr Rokicki przekonuje, że niezupełnie, bo nauka przez zabawę jest sprawdzoną i chętnie wykorzystywaną przez pedagogów metodą - szczególnie w odniesieniu do maluchów, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nauką.

Książka "Sally Meets the Alphabots" to ukłon w kierunku polskich rodzin, w których urodzone na Wyspach dzieci żyją w dwujęzycznym świecie - w domu często mówi się po polsku, ale ich nauka odbywa się w brytyjskich szkołach.

Piotr Rokicki przyznaje, że pomysł na książkę zrodził się przypadkiem i jest powiązany z jego nietuzinkowym hobby - wykonywaniem i projektowaniem kartonowych budynków, które powstały w jego wyobraźni.

"Pewnego dnia zrobiłem projekt papierowego robota i postanowiłem pokazać go swojej nauczycielce języka angielskiego Sally Lowndes, aby oceniła czy dzieci nie będą miały problemów ze sklejeniem tej zabawki. Wiedząc, że lubię pisać do szuflady różnego rodzaju wierszyki i bajeczki, namówiła mnie ona, żebym napisał historię opowiadającą o takim robocie w formie bajki. Podjąłem to wyzwanie i napisałem pierwszą swoją książkę w języku polskim pod tytułem Ala ma kota czyli przygody Sally i Alfabota. Książkę wydałem w 2021 roku, a następnie postanowiłem napisać drugą wersję tej bajki w języku angielskim" - opowiada Autor, który pochodzi z Rudy Śląskiej, wychowywał się w Krakowie, ale od kilku lat mieszka i pracuje w Anglii.

Tytułowa bohaterka, kilkuletnia Sally, dzięki stworzonemu przez siebie robotowi poznaje Alfabota, emisariusza Rady Starszych Liter, który wprowadza ją w świat alfabetu. Dziewczynka przekonuje się, że nauka to klucz do sukcesu i przepustka do lepszego życia. Książka skierowana do dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

"Podczas pisania zarówno pierwszej, jak i drugiej książki przyświecał mi jeden cel: ułatwienie dzieciom nauki alfabetu. Staram się to osiągnąć nadając literom cechy charakteru i pewną osobowość, aby stały się bardziej przyjazne i przestały być jedynie znakami, których trzeba się nauczyć. Myślę, że forma bajki, w której przemycam pewną konkretną wiedzę, jest potrzebna zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a może bardziej rodzicom, aby łatwiej było ich pociechom opanować podstawy nauki pisania i czytania" - tłumaczy Piotr Rokicki.

Wewnątrz książki na dzieci czeka dodatkowa niespodzianka - mały plakat z literkami-alfabotami oraz papierowy robot do samodzielnego sklejenia i zmontowania. 

Pozycję "Sally Meets the Alphatots" zilustrowała, co warte jest podkreślenia, jedna z najlepszych ilustratorek książek dla dzieci, Penny Weber.

Książkę można nabyć przez platformę Amazon:

https://www.amazon.co.uk/Sally-Meets-Alphabots-Piotr-Rokicki/dp/1399946579/ref=sr_1_1?keywords=Sally+Meet+the+Alphabots&sr=8-1

Gorąco polecamy wszystkim rodzicom maluchów wybierających się wkrótce do przedszkola!

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł

Sport