Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polka uzyskuje prawie pół miliona funtów odszkodowania

Polka uzyskuje prawie pół miliona funtów odszkodowania
Wypadki rowerowe zdarzają się niestety bardzo często... (Fot. Shutterstock)
Polka, która jadąc na rowerze, została potrącona przez samochód, uzyskała kilkaset tysięcy funtów odszkodowania. Poszkodowana była reprezentowana przez adwokatów kancelarii Sintons.

Nasza rodaczka doznała wstrząśnienia mózgu oraz urazów ortopedycznych - w tym złamań kości policzkowej i czaszki, kilku złamań żeber, złamania lewego kolana oraz lewej kostki.

Chociaż wypadek pozostawił po sobie szereg poważnych skutków fizycznych i psychologicznych. Prawnicy, do których początkowo zwróciła się poszkodowana, postanowili złożyć roszczenie przeciwko kierowcy odpowiedzialnemu za wypadek za pośrednictwem portalu internetowego przeznaczonego wyłącznie do prostych spraw o niskiej wartości do 25 000 funtów.

Polka była niezdolna do pracy z powodu odniesionych obrażeń i coraz bardziej martwiła się o swoją sytuację finansową. Była również niezadowolona z braku komunikacji z kancelarią, którą pierwotnie wybrała. Zwróciła się więc do Adwokatów Sintons po wstępną, niezobowiązującą konsultację, w której doradzili jej, że potrzebne jest bardziej aktywne podejście do jej sprawy.

Polka postanowiła przenieść swoją sprawę do kancelarii Sintons, która zaleciła wyznaczenie tzw. case managera, który miał kompleksowo zajął się szeroko rozumianą rehabilitacją i pomocą psychologiczną, a następnie adwokaci tej kancelarii przekonali ubezpieczyciela kierowcy odpowiedzialnego za wypadek do pokrycia kosztów pracy case managera oraz kosztów zorganizowanej przez niego rehabilitacji i leczenia.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Ponadto adwokaci Sintons uzyskali kilka płatności okresowych (zaliczek), aby upewnić się, że najpilniejsze problemy finansowe ich klientki zostaną rozwiązane. Po uzyskaniu szeregu raportów od biegłych lekarzy, Adwokaci Sintons rozpoczęli negocjacje z prawnikami wyznaczonymi przez ubezpieczyciela kierowcy, które to negocjacje doprowadziły do ​​ugody na kwotę prawie 20 razy większą niż kwota, na którą pierwotnie wybrani prawnicy wstępnie oszacowali wartość sprawy.

Mark Quigley - jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu. (Fot. Sintons)

Poszkodowana kobieta po zakończeniu sprawy przyznała: "Wypadek miał druzgocący wpływ na mnie i moją rodzinę. Kiedyś lubiłam pracować jako osoba odpowiedzialna za sprzątanie oraz pomagałam w naszym lokalnym polskim sklepie, spotykając się i rozmawiając z ludźmi. Po wypadku bardzo trudno było mi pogodzić się z trudnościami w poruszaniu się oraz ograniczoną możliwością wykonywania czynności domowych. Jestem bardzo wdzięczna Markowi Quigley'owi i Łukaszowi Wójcikowi z Sintons za wszystko, co dla mnie zrobili - szczególnie po moich złych doświadczeniach ze zleceniem mojej sprawy pierwszym prawnikom, którzy nie docenili powagi moich obrażeń i nie zrobili nic, aby pomóc mi w zorganizowaniu i sfinansowaniu mojej rehabilitacji".

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zaangażowany w sprawy osób z poważnymi urazami. (Fot. Sintons)

Sprawa Polki podkreśla znaczenie wyboru właściwej reprezentacji prawnej. Każda osoba starająca się o poradę i reprezentację prawną powinna upewnić się, że jej adwokat posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę specjalistyczną pozwalającą na prawidłowe poprowadzenie sprawy, szczególnie jeśli osoba poszkodowania doznała poważnych urazów.

Jeśli zastanawiasz się nad wystąpieniem o odszkodowanie powypadkowe, jedną z najważniejszych decyzji jaką podejmiesz, będzie wybór odpowiedniego adwokata. Przy wyborze adwokata należy upewnić się, czy kancelaria, którą chcesz wybrać, jest praktyką akredytowaną przez Stowarzyszenie Adwokatów od Obrażeń Ciała (Association of Personal Injury Lawyers - APIL) oraz czy jej adwokaci są zarejestrowani jako eksperci od Prawa Obrażeń na Ciele (Law Society Personal Injury Panel).

Jeśli natomiast doznałeś poważnego urazu głowy lub kręgosłupa należy upewnić się, czy adwokaci tej kancelarii są akredytowanymi specjalistami APIL od urazów mózgu (Brain Injury Specialist) czy też rdzenia kręgowego (Spinal Cord Injury Specialist). Warto także wziąć pod uwagę profesjonalizm i reputację praktyki adwokackiej, odwołując się do niezależnych publikacji prawnych, takich jak "Legal 500" i "Chambers and Partners”.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Jeśli doznałeś poważnego urazu i masz wątpliwości czy Twoja obecna kancelaria właściwie i skutecznie zajmuje się Twoją sprawą, zadzwoń do adwokatów Sintons po niezobowiązującą poradę.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl
Lub zadzwoń: 0800 093 3060*
* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł

Sport