Menu

Jak NHS 111 może pomóc Ci w uzyskaniu pomocy medycznej?

Jak NHS 111 może pomóc Ci w uzyskaniu pomocy medycznej?
Zamiast iść na pogotowie, pomyśl najpierw o skontaktowaniu się z numerem NHS 111 lub skorzystaj z platformy internetowej 111.

NHS kontynuuje leczenie oraz umawia wizyty lekarskie, przestrzegając wszystkich środków bezpieczeństwa. W poczekalniach lokalnych oddziałów ratunkowych, zredukowano miejsca o 30-50% tak, aby zachowane zostały reguły dystansu społecznego w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji. Skontaktowanie się w pierwszej kolejności z numerem NHS 111 pomoże oddziałom ratunkowym zachować zasady niezbędnego dystansu, jednocześnie zapewniając pacjentom najlepszą i najszybszą opiekę medyczną, z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. 

Jeśli masz pilną, ale nie zagrażającą życiu, potrzebę medyczną, powinieneś najpierw skontaktować się z numerem NHS 111, zamiast udawać się bezpośrednio na pogotowie. Dostęp do usługi można uzyskać, odwiedzając stronę internetową 111.nhs.uk lub dzwoniąc pod numer 111.

Jeśli potrzebujesz pilnej wizyty lekarskiej, dyspozytor obecny na linii 111 pomoże Ci zarezerwować szybką wizytę na ostrym dyżurze (przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa). Może też, jeśli Twój stan jest poważny lub zagraża życiu, wysłać do Ciebie karetkę.

Dyspozytorzy dostępni pod numerem NHS 111 mogą również skierować Cię lub umówić na wizytę w tzw. Urgent Treatment Centre - centrum pilnych przypadków, do lekarza rodzinnego GP, apteki, a nawet na pogotowie dentystyczne. Służby takie jak: pielęgniarki, lekarze, farmaceuci i ratownicy medyczni, odgrywają ważną rolę w NHS 111. Na przykład lekarze w ramach usługi mogą określić stan pacjenta i udzielić potrzebnych porad przez telefon bez konieczności odwiedzania żadnej placówki.

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba jest w stanie zagrożenia życia, cierpi na poważną chorobę lub doznała urazu, powinieneś zawsze skontaktować się z numerem 999. Natomiast, jeśli znajdziesz się na oddziale ratunkowym bez uprzedniego kontaktu z NHS 111, nadal otrzymasz pomoc, ale pamiętaj, że osoby wymagające natychmiastowej pomocy i przypadki zagrażające życiu będą traktowane priorytetowo. 

Najpierw pomyśl o NHS 111. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy medycznej, skontaktuj się z numerem telefonu NHS 111 lub odwiedź stronę internetową 111.nhs.uk.

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.01.2021
GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

Sport