Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

9 sarkastycznych fraz zen z prawdziwą mądrością

9 sarkastycznych fraz zen z prawdziwą mądrością
Warto rozpocząć każdy dzień z odpowiednim nastawieniem i nie trzeba być mnichem buddyjskim, by praktykować zen... (Fot. Getty Images)
Zen to filozofia lub szkoła myślenia oparta na naukach buddyjskich, która prawie całkowicie skupia się na medytacji i intuicji.
Reklama
Reklama

Filozofia ta dotyczy uważności i samoświadomości w każdym momencie. Kiedy o tym pomyślisz, możesz sobie zdać sprawę, że ironia i sarkazm są naturalną częścią tej filozofii wypływającymi z pozbawionego przywiązania postrzegania rzeczywistości, stając się drogą do zwiększania świadomości i poczucia humoru – jednego z najlepszych i najprostszych duchowych narzędzi.

By jednak sprawnie posługiwać się takim sarkazmem, musisz mieć pełne i uważne zrozumienie siebie i tematu. Twój ton, mowa ciała i słowa powinny być intuicyjne i przemyślane, w przeciwnym razie możesz zostać źle zrozumiany przez osoby wokół ciebie.

Poniżej 8 świetnych przykładów dowcipnego sarkazmu zen, który pokochasz!

1. Zawsze pamiętaj, że jesteś wyjątkowy, tak jak wszyscy inni.

Jest coś do powiedzenia na temat solidarności wynikającej z naszych różnic.

Chociaż wszyscy mamy indywidualne talenty i cechy, które możemy wnieść do życia, zawsze istnieją nieskończone, jednoczące podobieństwa, które dzielimy, którym po prostu nie można zaprzeczyć.

Wszyscy jesteśmy indywidualistami na wiele sposobów, ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami.

2. Czasami jesteś robakiem, a innym razem przednią szybą.

Życie może być szaloną jazdą i nie da się przewidzieć przyszłości.

Jednego dnia możesz być na szczycie świata, dominując życie we wszystkich jego aspektach, a następnego dnia możesz znaleźć się w błocie, wygrzebując się z dziury.

Tak czy inaczej, potencjał jutra jest nieskończony i wspaniały. Nie wiadomo, co przyniesie świt.

3. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że jesteś bezwartościowy, pamiętaj, że masz pełno drogich organów.

Odpowiednia perspektywa jest jedną z największych zasad filozofii zen. Zawsze istnieje sto różnych sposobów patrzenia na życie i wszystkie jego wyzwania.

Możesz czuć się źle lub niekomfortowo ze swoim ciałem, ale z innego punktu widzenia (sprzedawca czarnorynkowy lub osoba z listy dawców) twoje ciało może być skarbem lub cudem (a może nawet pożywieniem, dzięki któremu przetrwa inne życie).

4. Jeśli mówisz prawdę, nigdy nie musisz niczego pamiętać.

Prawda nie zawsze jest najwygodniejszą drogą, ale w rzeczywistości jest najłatwiejsza i najprostsza.

Oszustwo wymaga dużo pracy i wysiłku, i zawsze narazi cię na porażkę.

Przyjmując postawę pełnej prawdomówności nigdy nie będziesz musiał wpadać w panikę z powodu, czy dokładnie pamiętasz prawdę, ponieważ natychmiast pojawi się ona w twoim umyśle, bez żadnego wysiłku.

5. Nigdy nie sprawdzaj głębokości wody obiema stopami.

Nie powinniśmy przez cały czas podejmować działań podyktowanych strachem, ale również nie powinniśmy działać bezrefleksyjnie i bezmyślnie.

Bądź mądry i ostrożny w podejmowaniu nowych decyzji. Jeśli chcesz zaryzykować, zrób to, ale nie bądź głupi.

6. Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć. Nie idź też obok mnie. Po prostu zostaw moje piekło w spokoju.

To sprytny sposób na powiedzenie: pozwól mi być sobą i robić to, co muszę, nie projektuj na mnie swoich uczuć ani potrzeb.

Ważne jest, aby nie skupiać się na innych lub polegać na nich w określaniu swojej pozycji lub kierunku w życiu, i jest to dość uprzejmy, ale stanowczy sposób, aby im to powiedzieć.

7. Wszyscy wydają się normalni, dopóki ich nie poznasz.

Dopasowanie się do tłumu lub wydawanie się „normalnym” jest częścią okablowania ludzkiego mózgu. Kiedyś przystosowywanie się do środowiska pomagało nam przetrwać w trudniejszym świecie, chociaż teraz to już nie przynosi nam takich korzyści.

Sednem tego powiedzenia jest to, że łatwo jest z daleka (fizycznie czy emocjonalnie) wyglądać jak zwykła przeciętna osoba, ale im bliżej ludzi jesteśmy, tym wyraźniej widzimy wszystkie ich małe dziwactwa i osobliwości.

8. Nigdy nie przegap okazji, by się zamknąć.

Mamy tendencję do myślenia, że ​​cisza lub pustka nie mają żadnej wartości, ale tak naprawdę jest to cenna rzecz. W ciszy można się wiele nauczyć.

Nie musimy wypełniać każdej pustej przestrzeni tylko dlatego, że jest trochę niewygodna. Czasami zrobienie kroku w tył i zamknięcie się oferują nową i bardziej pomocną perspektywę.

9. Podróż tysiąca mil zaczyna się od zerwanego paska wentylatora i nieszczelnej opony.

W każdym przedsięwzięciu są zmagania, ale to nie znaczy, że poniosłeś porażkę i musisz zakończyć swoją podróż tylko dlatego, że coś poszło nie tak.

Trzeba się spodziewać, że od czasu do czasu pojawią się trudności, tak po prostu toczy się życie.

Nie pozwól, aby wyboje po drodze zniechęciły cię do wypełnienia zadania. Zrealizujesz je, jeśli tylko będziesz próbował i nie będziesz się poddawał.

Źródło: dailyvibes.co/sarcastic-zen-phrases

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.87 / 8

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.06.2022
GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
Reklama

Sport


Reklama