Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Reykjavik najbardziej relaksującym miastem na świecie. Najmniej - Nowy Jork

Reykjavik najbardziej relaksującym miastem na świecie. Najmniej - Nowy Jork
Stolica Islandii fascynuje nie tylko swoim pięknym krajobrazem, ale też relaksującą atmosferą... (Fot. Getty Images)
Reykjavik został okrzyknięty najbardziej relaksującym miastem na świecie pod kątemmiejsc, do których warto wybrać się na weekend. Stolica Islandii w tym zestawieniu wyprzedziła takie miasta jak Tallinn czy Bergen. Polskę reprezentują Warszawa i Kraków, ale znalazły się na odległych miejscach.
Reklama
Reklama

Aby określić, które miasto jest najbardziej relaksujące, eksperci ds. podróży z platformy ubezpieczeniowej MoneySuperMarket sprawdzili 75 chętnie odwiedzanych przez turystów miast.

Wyłonione destynacje oceniane były pod względem dziewięciu czynników: jakości powietrza, poziomu zanieczyszczenia światłem, zanieczyszczenia hałasem, natężenia ruchu, liczby godzin słonecznych, ogólnego porządku, szczęścia mieszkańców, wielkości terenów zielonych i życzliwości mieszkańców.

Na tle 75 wytypowanych miast najlepiej wypada Reykjavik, który w ogólnym zestawieniu otrzymał 85,5 pkt. na 100 możliwych. Tym samym wspiął się na szczyt rankingu.

Na drugim miejscu z liczbą 82,3 punktu uplasował się Tallinn, trzecie miejsce zajęło norweskie miasto Bergen z sumą 80,8 punktu.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Wiedeń (4.), Sztokholm (5.), Wilno (6.), Lublana (7.), Monachium (8.), Zurych (9.) i Dubrownik. (10.).

Wśród miast UK najwyżej na tej liście znalazł się Belfast. (Fot. Getty Images)

Niektóre brytyjskie i irlandzkie miasta znalazły się w pierwszej 20-stce: Belfast na 15., Dublin na 16., a Bristol na 20.

Na dalszych miejscach uplasowały się Cardiff (22.) i Edynburg (24.), a Londyn znalazł się dopiero na 47. pozycji.

Reprezentujące nasz kraj Warszawa i Kraków uplasowały się kolejno na 59. i 60. miejscu. Zaś na samym dole zestawienia znalazły się: Los Angeles, Stambuł i zajmujący 75. miejsce Nowy Jork.

  Komentarze
  • Jprd
   21 lutego, 08:14

   No wielkością taki Nowy Targ😅

  • Sadelko
   21 lutego, 10:25

   Szczegolnie relaksujacy jest rachunek w islandzkiej restauracji.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama