Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Za wzrost przestępczości w Londynie winę ponoszą użytkownicy kokainy?

Za wzrost przestępczości w Londynie winę ponoszą użytkownicy kokainy?
Użytkownicy kokainy zostali porównani do "paliwa" dla gangów. (Fot. Thinkstock)
'Nagły wzrost przestępczości w brytyjskiej stolicy to wyłącznie wina przedstawicieli średniej klasy, którzy sięgają po kokainę' - poinformował brytyjski minister sprawiedliwości David Gauke.
Reklama

Jak zwrócił uwagę minister, większość ofiar ataków nożem, do jakich doszło w ciągu ostatnich miesięcy, była powiązana z walkami gangów o wpływy z handlu kokainą.

"Ludzie ze średniej klasy, którzy sięgają po kokainę, coraz częściej na szczęście zdają sobie sprawę, że są paliwem dla rosnącej przemocy" - poinformował na antenie Sky News.

"Jeśli zamawiają sobie dwa gramy kokainy na imprezę ze znajomymi w ogródku, a później czytają o zasztyletowanym 15-latku na Hackney, powinni zrozumieć, że mieli na to wpływ" - dodał.

Od początku roku w Londynie śmierć w wyniku ataków nożem poniosło 38 osób. Szef organizacji Police Federation Simon Kempton również uważa, że to użytkownicy narkotyków ponoszą winę za problem.

"Jedynym powodem, dla którego istnieją gangi narkotykowe jest to, że ludzie chcą kupować narkotyki. Nie mówimy jednak o kupujących na ulicy, ponieważ to zupełnie inna grupa użytkowników. Mówimy o ludziach ze średniej klasy, którzy oczekują dostawy do domu. Policja nie ma świadomości problemy, bo ci ludzie są niewidoczni - zażywają środki odurzające w zaciszu swoich czterech kątów" - przekazał ekspert.

Ostatnie badania wykazały, że w Wielkiej Brytanii kokaina jest dostarczana szybciej niż pizza na wynos.

David Gauke pełni rolę ministra sprawiedliwości od stycznia. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Adi
   27 maja 2018, 18:37

   buahahahahahaha...hahaha...dooobre

  • PabloWhodini
   27 maja 2018, 21:54

   O ku...wa! Takich glupot to nawet Jaruzelski I Gierek nie gadali. A o tym ze ktos pobil zone pod wplywem alkoholu albo dziecko lub zabil to kto ponosi wine?

  • Radek
   27 maja 2018, 22:06

   Ty baranie wzrosła bo jest zatrzymane stop And search które istniało ty pajacu jesteś spalony ha ha burmistrz Londynu to sam narobił ustawa która podpisał cymbale!

  • Lukasz0p
   28 maja 2018, 07:58

   Jasne. Pewnie to, że np w mojej okolicy zlikwidowano dwa duże komisariaty, a po ulicach (jeśli już uświadczysz) widzisz głównie policy community support officer, nice nie ma z tym wspólnego...

  • Czytelnik
   28 maja 2018, 11:56

   Gdzies wyczytalem ze cukier jest bardziej uzalezniajacy od kokainy,a nadal jest legalny,chociaz tez jest szkodliwy dla zdrowia...nierozumiem dlaczego tak jest?...2.pozwolic swobodna sprzedaz koki i nalozyc z 5% podatku,-przestepczosc spadnie,a budzet zarobi.Chociaz podejrzewam ze bardziej sie oplaca trzymac koke nielegalna,bo kasa i tak potem plynie do budzetu.

  • Kapi
   29 maja 2018, 08:32

   Moja odpowiedź na pytanie w tej ankiecie brzmi; nie- to Windrush

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2019
  GBP 4.904 złEUR 4.306 złUSD 3.862 złCHF 3.824 zł

  Sport


  Reklama