Turnieje WTA i ATP w Miami. Faworytki "wciąż walczą", Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie

Na tle swoich rywalek zdecydowanie wyróżnia się Barbora Krejčíková. (Fot. Getty Images)
Aryna Sabalenka pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą, a Jelena Rybakina Belgijkę Elise Mertens w 1/8 finału turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami. Tymczasem w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz przegrał z Francuzem Adrianem Mannarino.

Aryna Sabalenka, wiceliderka światowego rankingu, potrzebowała zaledwie 67 minut, by pokonać rozstawioną z "16" Krejcikovą 6:3, 6:2. To był pierwszy mecz tych tenisistek w tym sezonie, który zakończył się w dwóch setach. Dwa wcześniejsze rozstrzygały się w trzech partiach.

W ćwierćfinale Białorusinka zagra z 74. w zestawieniu WTA Rumunką Soraną Cirsteą, która wcześniej pokonała m.in. rozstawioną z "5" Francuzkę Caroline Garcię.

Rozstawiona z numerem 20. Magda Linette przegrała natomiast ze startującą z "trójką" Amerykanką Jessicą Pegulą 1:6, 5:7 w meczu 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów).

W grze o Sunshine Double pozostaje triumfatorka turnieju w Indian Wells Jelena Rybakina. Wczoraj odniosła 11. zwycięstwo z rzędu, wygrywając z Mertens 6:4, 6:3. Kazaszka tym samym po raz pierwszy w karierze znalazła się wśród najlepszych ośmiu zawodniczek w Miami. Kolejną przeciwniczką Rybakiny będzie Włoszka Martina Trevisan.

Tymczasem Hubert Hurkacz nie dał rady pokonac Francuza Adriana Mannarino i zakończył swoją przygodę w Miami. Wczorajszy mecz był jednak bardzo zacięty, trwał 2 godziny i 20 minut. Hurkacz dobrze serwował (20 asów, w tym 16 w pierwszym secie, a jego rywal - tylko trzy asy), ale tego atutu nie potrafił wykorzystać w tie-breakach.

Zajmujący 62. miejsce w rankingu ATP Francuz potwierdził, że jest wymagającym przeciwnikiem. Pokonał Hurkacza po raz drugi, powtarzając sukces z drugiej rundy ubiegłorocznego Australian Open. Polak także odniósł dwa zwycięstwa - w turnieju ATP 1000 w Paryżu oraz w imprezie niższej rangi w Rotterdamie.