Liga włoska: Klęska Milanu w Rzymie, rośnie przewaga Napoli

AC Milan nie dał rady zespołowi Lazio, pozwalając przeciwnikowi na strzelenie do swojej bramki aż 4 goli. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu mistrzów Włoch piłkarze AC Milan przegrali w Rzymie z Lazio 0:4 w meczu kończącym 19. kolejkę włoskiej ekstraklasy. Na półmetku rozgrywek tracą już 12 punktów do Napoli, które w sobotę wygrało na wyjeździe z Salernitaną 2:0.

Na trzecie miejsce awansowało właśnie Lazio, które traci do drużyny z Neapolu 13 punktów i lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Inter Mediolan oraz Romę.

Wczoraj Lazio nie dało szans Milanowi. W pierwszej połowie gole strzelili Sergej Milinkovic-Savic i Mattia Zaccagni, a po przerwie Luis Alberto z rzutu karnego oraz Felipe Anderson.

Dla "Rossonerich" to bardzo słaby początek roku. Oprócz porażek w Serie A zostali wyeliminowani przez Torino z Pucharu Włoch, a w meczu o Superpuchar przegrali z lokalnym rywalem - Interem 0:3.