Liga angielska: AFC Bournemouth zagra w najwyższej klasie

Klub z Bournemouth wraca do Premier League. (Fot. Getty Images)
Piłkarze wicelidera AFC Bournemouth pokonali u siebie Nottingham Forest 1:0 na zapleczu angielskiej ekstraklasy (Championship) i zapewnili sobie awans do Premier League. Już w połowie kwietnia promocję do najwyższej klasy wywalczył lider - Fulham Londyn.

Wczorajsze spotkanie w Bournemouth było meczem zaległym, ale bardzo ważnym dla losów rywalizacji o awans - grały bowiem druga i trzecia drużyna tabeli.

Ostatecznie dzięki bramce Walijczyka Kieffera Moore'a w 83. minucie gospodarze zwyciężyli 1:0 i zapewnili sobie awans.

Rozbrat klubu, w którym w przeszłości występował bramkarz Artur Boruc, z Premier League trwał więc dość krótko - poprzednio grał w najwyższej klasie w sezonie 2019/20.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem obecnych rozgrywek Championship AFC Bournemouth zgromadził 85 punktów i wyprzedza trzeci Nottingham Forest już o sześć.

Od dwóch tygodni pewny awansu jest lider Fulham - stołeczna ekipa obecnie ma 90 punktów.

Do Premier League wchodzą bezpośrednio dwie drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 będą walczyć w barażach o jedno dodatkowe miejsce.