Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

1,8 mln funtów odszkodowania dla Polaka za utratę ręki w pracy

1,8 mln funtów odszkodowania dla Polaka za utratę ręki w pracy
Wypadki w miejscu pracy niestety wciąż się zdarzają, dlatego warto wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc w uzyskaniu odszkodowania... (Fot. Shutterstock)
Polak, który w wyniku wypadku w miejscu pracy doznał amputacji ręki, dzięki wsparciu specjalistów od poważnych obrażeń w kancelarii Sintons, uzyskał odszkodowanie w wysokości ponad 1,8 miliona funtów.

Do horroru doszło w centrum recyklingu, kiedy ręka naszego rodaka została uwięziona i wciągnięta przez taśmociąg. Jego obrażenia były na tyle poważne, że konieczna była amputacja.

Pomimo traumy związanej z wypadkiem, mężczyzna odbudowuje swoje życie dzięki wsparciu specjalistów od poważnych obrażeń z kancelarii Sintons, którzy umożliwili mu dostęp do dostosowanej do indywidualnych potrzeb rehabilitacji i wyposażyli go w najnowocześniejszą protetykę.

Mężczyzna korzysta teraz z ramienia mioelektrycznego i elektrycznej dłoni Griefer oraz protez sportowych, a także protezy kosmetycznej przypominającej do złudzenia jego własną rękę, które pomogły mu odzyskać funkcjonalność i znacznie zwiększyły pewność siebie co do swoich umiejętności i wyglądu.

Udało mu się także powrócić do niektórych aspektów życia sprzed wypadku - w tym do pływania i jazdy na rowerze.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów od poważnych obrażeń w kancelarii prawnej Sintons – znanej w całym kraju ze swojej doskonałej obsługi prawnej i obsługi klienta – mężczyzna otrzymał wsparcie krótko po wypadku, w tym została dla niego zorganizowana dostosowana do indywidualnych potrzeb rehabilitacji, której potrzebował po takim urazie.

Za sprawą Phila Davisona, partnera i kierownika zespołu ds. odszkodowań powypadkowych w firmie Sintons, mężczyzna mógł uzyskać dostęp do potrzebnej mu terapii manualnej i psychologicznej, a także terapii zajęciowej i terapii ręki, aby poprawić funkcjonalność ręki, która nie została uszkodzona w wypadku.

Adwokaci Sintons uzyskiwali także płatności tymczasowe (zaliczki) przez cały okres trwania roszczenia, aby zapewnić mu wsparcie i niezależność finansową.

Dzięki pomocy biura adwokackiego Sintons zajmującego się uzyskiwaniem odszkodowań po wypadkach także dla polskich obywateli, poszkodowany uzyskał wsparcie w swoim ojczystym języku. 

Współpraca kancelarii Sintons z dostawcami specjalistycznych protez – w tym z London Prosthetics Centre – umożliwiła mężczyźnie szybki dostęp do zaawansowanych technologicznie protez ręki.

Phila w trakcie prowadzenia sprawy wspierali inni specjaliści z zespołu ds. odszkodowań powypadkowych, a mianowicie Adam Burton, Kirsty Lovat i polski prawnik Łukasz Wójcik.

"To był niezwykle traumatyczny incydent, który, co zrozumiałe, miał ogromny wpływ na życie naszego klienta. Oprócz ograniczeń fizycznych, których doświadczył, wypadek miał też ogromny wpływ na jego psychikę” – mówi mecenas Phil Davison.

Phil Davison - jeden z czołowych adwokatów do spraw odszkodowań w Anglii. (Fot. Sintons)

"Jako zespół byliśmy w stanie wspierać naszego klienta od pierwszych dni po wypadku i umożliwić mu dostęp do rehabilitacji, której tak bardzo potrzebował. Uzyskanie protez ręki było dla naszego klienta niezwykle ważne, zarówno dla jego powrotu do zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, a dzięki naszym rozległym kontaktom z najbardziej renomowanymi placówkami w kraju mogliśmy zapewnić mu terminowe otrzymanie tych najnowocześniejszych urządzeń. Dzięki protezom, w tym protezom dostosowanym do uprawiania sportów, mógł on wrócić do wielu zajęć, które kochał i lepiej radzi sobie z codziennymi czynnościami" – dodaje Phil.

"Pakiet rehabilitacyjny zorganizowany przez Sintons bardzo pomógł mi w powrocie do zdrowia, a zawarta ugoda oznacza, że ​​mam protezy, których naprawdę potrzebuję. Odszkodowanie ogromnie zmieniło moje życie i życie mojej rodziny” – mówi poszkodowany mężczyzna.

"Bardzo dziękuję Philowi ​​i Łukaszowi oraz reszcie zespołu, który był profesjonalny, skuteczny i stale informował mnie o postępach w sprawie. Brał pod uwagę moje obawy i wyjaśniał strategie, które będzie stosował, aby zmaksymalizować moje odszkodowanie. Bez wahania poleciłbym kancelarie Sintons każdemu, kto miał wypadek i szuka ekspertów w dziedzinie poważnych urazów" – dodaje mężczyzna.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych (rozmowa w j. polskim)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, porozmawiać z nami na czasie lub zgłosić sprawę online >>  sintons.co.uk/pl

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2024
GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł

Sport