Liga włoska: Ósme z rzędu zwycięstwo Interu

Zwycięstwo Interowi zapewnił w końcówce spotkania Argentyńczyk Lautaro Martinez (po lewej). (Fot. Getty Images)
Lider włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Inter Mediolan wygrał wczoraj na wyjeździe 2:1 z Torino Karola Linettego, odnosząc ósme zwycięstwo z rzędu.

Wszystkie bramki w Turynie padły w drugiej połowie. Na gola dla Interu Belga Romelu Lukaku w 62. minucie z rzutu karnego odpowiedział osiem minut później Paragwajczyk Antonio Sanabria. Zwycięstwo liderowi zapewnił w końcówce spotkania Argentyńczyk Lautaro Martinez.

W zespole gospodarzy od 49. minuty grał Linetty, który z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem był odizolowany już od meczu z Cagliari pod koniec lutego. Potem cały zespół Torino, z powodu przypadków COVID-19, pauzował i obecnie ma dwa spotkania zaległe. W tabeli zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Tymczasem Inter, po serii ośmiu zwycięstw, ma 65 punktów i o dziewięć wyprzedza AC Milan, a o trzynaście broniący tytułu Juventus Turyn. Oba te zespoły zagrają swoje mecze w niedzielny wieczór.

Najpierw Juventus Wojciecha Szczęsnego spotka się na wyjeździe z Cagliari Sebastiana Walukiewicza.

Pod koniec poprzedniego sezonu Cagliari sensacyjnie wygrało u siebie ze "Starą Damą" 2:0, a polski obrońca należał do najlepszych na boisku. Natomiast w rundzie jesiennej obecnego sezonu Juventus - trzeci w tabeli - zwyciężył w Turynie 2:0, po golach Cristiano Ronaldo.

Drużyna Szczęsnego we wtorek odpadła w 1/8 finału Ligi Mistrzów, po rywalizacji z FC Porto.