Juventus ze Szczęsnym w składzie pokonał Lazio

Alvaro Morata (po lewej) na listę strzelców wpisał się w 57. oraz 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn, z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym w składzie, pokonali na własnym stadionie Lazio Rzym 3:1 we wczorajszym meczu 26. kolejki włoskiej ekstraklasy.

Spotkanie zaczęło się po myśli gości, którym już w 14. minucie prowadzenie dał Joaquin Correa. Później jednak znacznie skuteczniejsi byli piłkarze Juventusu, choć w podstawowym składzie turyńskiej ekipy zabrakło Cristiano Ronaldo.

"Stara Dama" wyrównała jeszcze przed przerwą, kiedy podanie Alvaro Moraty na gola mocnym strzałem z ostrego kąta zamienił Adrien Rabiot. W drugiej połowie w głównej roli wystąpił już Morata. Hiszpan na listę strzelców wpisał się w 57. oraz 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny.

Ronaldo na boisku pojawił się w 69. minucie, kiedy zmienił Moratę. Wynik nie uległ już jednak zmianie, a Szczęsny nie miał wielu okazji do wykazania się.

W tabeli Juventus jest trzeci, a do prowadzącego Interu Mediolan traci siedem punktów. Lider w hicie 26. kolejki w poniedziałek podejmie czwartą w zestawieniu Atalantę Bergamo.

Dzisiaj zamykające tabelę Crotone Arkadiusza Recy podejmie wracające po kwarantannie Torino, którego piłkarzem jest Karol Linetty, Sampdoria Genua Bartosza Bereszyńskiego zagra z Cagliari Sebastiana Walukiewicza, a Napoli Piotra Zielińskiego podejmie Bolognę Łukasza Skorupskiego.