Londyn: Kim Kardashian otwiera pierwszy sklep swojej marki Skims przy Regent Street

Marka stworzona przez miliarderkę w 2019 roku zajmie dawny sklep Ted Baker przy 245-247 Regent Street.
Marka Skims, stworzona przez gwiazdę reality show Kardashian i przedsiębiorcę Jensa Grede w 2019 roku, specjalizuje się w produkcji bielizny damskiej, bielizny nocnej i bielizny modelującej dla różnych typów sylwetki.
Linia męska została wprowadzona na rynek w 2023 roku, a marka nawiązała współpracę z szeregiem celebrytów, w tym Charli XCX, Sabriną Carpenter, Usherem i Judem Bellinghamem w kampaniach reklamowych, które odwoływały się do kultury popularnej.
Produkty Skims są sprzedawane w sklepach w wielu amerykańskich miastach, a także w londyńskich domach towarowych Selfridges i Harrods.
W ramach 10-letniej umowy najmu przy Regent Street otwarty zostanie pierwszy stacjonarny sklep tej marki w UK.
Dawny sklep Ted Baker stał pusty, odkąd brytyjska marka modowa została zmuszona do pozamykania swoich sklepów w UK. To następstwo ubiegłorocznego upadku firmy, która administrowała jego działalnością.
Crown Estate to niezależna firma, która należy do króla przez okres jego panowania, z portfelem nieruchomości o wartości 16 miliardów funtów, który obejmuje cały kraj, w tym londyński West End. Zyski osiągane przez firmę są częściowo wykorzystywane do finansowania działalności monarchii.
Dyrektor handlowy Skims, Robert Norton, podkreślił, że otwarcie pierwszego sklepu marki w UK na londyńskiej Regent Street to "przełomowy moment" dla firmy.
Skims wyceniono na 4 miliardy dolarów w 2023 roku. Marka okazała się popularna wśród fanów Kardashianek, osiągając 750 milionów dolarów przychodów w 2023 r.
Laura Thursfield, dyrektor ds. wynajmu powierzchni handlowych w The Crown Estate, oświadczyła, że podpisanie umowy przez Skims "umacnia pozycję Regent Street jako najważniejszego londyńskiego centrum lifestylowego".
Czytaj więcej:
Ted Baker zamknie wkrótce wszystkie swoje sklepy
Już dzisiaj wszystkie sklepy marki Ted Baker w UK i Irlandii zostaną zamknięte na zawsze
Prawie 170 tys. pracowników brytyjskich sklepów straciło pracę w 2024 roku