Ziobro 3. w kwalifikacjach w Sapporo

Jan Ziobro w doskonałej formie w Sapporo. (Fot. Getty Images)
Słoweniec Peter Prevc wygrał piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Drugie miejsce zajął Francuz Vincent Descombes Sevoie, a trzecie Jan Ziobro. W zawodach wystąpi sześciu Polaków.

Prevc uzyskał na Okurayamie 138 metrów i zdeklasował rywali, bowiem Descombes Sevoie skoczył 128 m, zaś Ziobro 126,5, podobnie jak czwarty Rosjanin Jewgienij Klimow. Na piątej pozycji uplasował się Dawid Kubacki - 126 m. Stefan Hula był 22. - 116 m.

Z zawodników sklasyfikowanych w najlepszej "10" PŚ (mają zagwarantowany start w japońskich zawodach) najlepiej wypadł Kamil Stoch - 129 m. Maciej Kot wylądował na 127. metrze, a Piotr Żyła oddał skok na odległość 125,5 m.
Wszyscy zawodnicy skakali w kwalifikacjach z 16. platformy startowej.

Konkursy w Sapporo zaplanowane są na jutro (godz. 8.30 czasu polskiego) i w nocy z soboty na niedzielę (2:00). Później ekipy przeniosą się do Korei Płd. (PyeongChang), gdzie odbędą się testy obiektów olimpijskich.

Liderem Pucharu Świata jest Stoch, który ma 114 pkt przewagi nad Norwegiem Danielem-Andre Tande i 147 pkt nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Szósty jest Kot, a 10. Żyła.