Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wzrosną grzywny za nieusprawiedliwioną nieobecność uczniów w szkołach w Anglii

Wzrosną grzywny za nieusprawiedliwioną nieobecność uczniów w szkołach w Anglii
W latach 2022-23 wyjątkowo duża liczba rodziców w Anglii została ukarana grzywną za nieobecność dzieci na zajęciach w szkole. (Fot. Getty Images)
Wyjazdy na rodzinne wakacje w terminie, który nie został przewidziany w harmonogramie zajęć szkolnych, będą droższe. Rząd ogłosił, że grzywny za nieobecność dzieci w szkołach w Anglii wzrosną o 33% - poinformował 'The Guardian'.
Reklama
Reklama

Minister edukacji, Gillian Keegan, ma dokonać przeglądu sposobu, w jaki lokalne władze nakładają grzywny na rodziców za nieusprawiedliwione nieobecności w szkole, ustanawiając kary "na szczeblu krajowym, aby wyeliminować rozbieżności".

Według stanowiska ministerstwa edukacji, grzywny "powinny być nakładane, jeśli dziecko opuści pięć dni zajęć szkolnych i nie będzie miało uzasadnionego usprawiedliwienia", natomiast obecnie samorządy lokalne często różnią się między sobą w kwestii ich nakładania.

Zgodnie z nowymi zasadami, początkowe kary zostaną podniesione z 60 do 80 funtów, jeśli będą zapłacone w ciągu 21 dni. Osoby, które zwlekają z zapłatą, będą musiały liczyć się z karą w wysokości od 120 do 160 funtów.

Ponadto dzienne rejestry obecności prowadzone przez szkoły będą udostępniane online ministerstwu edukacji i organom władz lokalnych w ramach rządowej polityki mającej na celu poprawę frekwencji po okresie kryzysu związanego z pandemią Covid-19.

Geoff Barton, sekretarz generalny Stowarzyszenia Liderów Szkół i Uczelni, podkreślił, że większość nałożonych grzywien dotyczyła dzieci wyjeżdżających na wakacje w czasie semestru, podczas gdy dłuższe nieobecności były często wynikiem takich poważnych czynników, jak np. problemy ze zdrowiem psychicznym.

W latach 2022-23, z łącznej liczby 399 000 nałożonych kar, rekordowo duża liczba 350 000 rodziców w Anglii została ukarana grzywną za zabieranie dzieci ze szkoły na wakacje w trakcie semestru. Całkowita liczba ukaranych była o 20% wyższa niż w latach 2018-19, czyli w ostatnim pełnym roku szkolnym przed pandemią.

Czytaj więcej:

Anglia: Dyrektorzy szkół skarżą się na pogarszające się zachowanie uczniów i rodziców

Wiele szkół w Londynie zagrożonych jest likwidacją. Wszystko przez wyprowadzki ze stolicy

Anglia: Szkoły z zakazem używania telefonów komórkowych

Raport: Letnie wakacje szkolne w Anglii należy skrócić do czterech tygodni

    Komentarze
    • Tomunia
      1 marca, 19:45

      Wakacje zagraniczne są tak drogie w czasie ferii czy innych przerw w szkole że bardziej się opłaci zapłacić karę £60 i można lecieć tanio i kiedy się chce. Proste

    • Czytelnik anonimowy
      2 marca, 07:49

      Moj ziomek pojechał na jamajke na dwa tyg z żoną i dzieckiem za 7tysi. Zaplacil kare 100f. W wakacje musiałby zapłacić 12k. Wiec nie mówcie mi co mam robić.

    • Czytelnik anonimowy
      2 marca, 08:15

      Wcale się nie dziwię, że rodzice zabierają dzieci na wakacje w czasie szkoły. Ceny biletów i hoteli są kilkanaście , a nawet kilkaset procent wyższe. Mało kogo stać w tych czasach na wakacje z całą rodziną.

    • Prawy prosty
      2 marca, 11:45

      PAŃSTWO PŁACI ZASIŁKI - PAŃSTWO WYMAGA. Komunistyczne zawołanie; WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!

    • Janko Walski
      2 marca, 11:48

      A kiedy to emerytury wzrosną o 33% ?

    • Krt
      2 marca, 13:23

      Niech tym co benefity biorą zabiorą nie trzeba będzie kar dawać tym co uczciwie pracuja

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama