Wygrane Polski, Holandii i Czech w towarzyskich meczach piłkarskich

Reprezentacja Polski pokonała Turcję 2:1 w drugim towarzyskim meczu przed Euro 2024. (Fot. Getty Images)
Polscy piłkarze pokonali Turcję 2:1 w rozegranym w Warszawie ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami Europy w Niemczech. Zwycięstwo okupili jednak urazem kostki strzelca pierwszego gola Karola Świderskiego.

Napastnik Verony nabawił się go... ciesząc się ze zdobytej w 12. minucie bramki. Kilka minut później opuścił boisko. W 32. minucie zszedł z murawy, ale na szczęście bez urazu, rozgrywający 150. mecz w reprezentacji Robert Lewandowski, który asystował przy trafieniu Świderskiego.

W drugiej połowie Turcy osiągnęli dużą przewagę i tylko świetnej postawie Wojciecha Szczęsnego gospodarze zawdzięczają stratę tylko jednej bramki. Zdobył ją w 77. minucie Baris Alper Yilmaz. Zwycięskiego gola strzelił w 90. minucie po indywidualnej akcji Nikola Zalewski.

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Świderskiego. W piątkowym meczu z Ukrainą (3:1) kontuzji kolana doznał Arkadiusz Milik, który nie pojedzie na turniej w Niemczech.

Oprócz Polski i Turcji towarzyskie mecze rozegrali wczoraj dwaj inni uczestnicy Euro 2024 - Holandia i Czechy.

W Rotterdamie Holendrzy pewnie pokonali Islandię 4:0 po bramkach Xaviego Simonsa (23.), Virgila van Dijka (49.), Donyella Malena (79.) oraz Wouta Weghorsta (90+3.).

"Pomarańczowi" będą pierwszymi rywalami Biało-Czerwonych w grupie D mistrzostw Europy, 16 czerwca w Hamburgu. Pięć dni później Polacy zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

W Hradec Kralove Czesi wygrali z Macedonią Północną 2:1. Obie bramki dla gospodarzy padły z rzutów karnych - w 60. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Schick, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry - Antonin Barak. Jedynego gola dla gości strzelił Isnik Alimi (65.).

W drużynie Macedonii Północnej wystąpili dwaj zawodnicy z polskiej ekstraklasy: Jani Atanasov z Cracovii oraz Tihomir Kostadinov z Piasta Gliwice.

Drużyna Czech rozpocznie występ na Euro 2024 od meczu z Portugalią 18 czerwca, a kolejnymi rywalami będą Gruzja i Turcja.

Spotkania towarzyskie z udziałem europejskich drużyn, w tym uczestników Euro 2024, rozgrywane będą jeszcze dzisiaj. Mecz otwarcia mistrzostw Europy pomiędzy gospodarzami a Szkocją planowany jest na piątek.