Wygrana Napoli w "drugim debiucie" trenera Mazzarriego

Napoli wygrało w Bergamo z Atalantą 2:1. (Fot. Getty Images)
Broniące tytułu Napoli, z Piotrem Zielińskim w wyjściowym składzie, wygrało w Bergamo z Atalantą 2:1 w 13. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Drużynę gości pierwszy raz od ponad dekady poprowadził trener Walter Mazzarri.

Mazzarri, który prowadził ten klub w latach 2009-13, wrócił do roli szkoleniowca obecnych mistrzów Włoch po tym, jak za słabe wyniki przed przerwą na mecze reprezentacji zwolniony został Francuz Rudi Garcia.

W "drugim debiucie" Włocha Napoli objęło prowadzenie po golu Gruzina Chwiczy Kwaracchelii w 44. minucie. Niedługo po przerwie Atalancie wyrównanie dał Nigeryjczyk Ademola Lookman (53.), ale ostatnie słowo należało do gości - wynik na 2:1 ustalił Macedończyk Eljif Elmas w 79. minucie. Chwilę wcześniej Zieliński zakończył udział w meczu, zmieniony przez Szweda Jensa Cajuste.

Napoli jest czwarte z dorobkiem 24 punktów. Wyprzedza je AC Milan, który w sobotę pokonał Fiorentinę 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 45. minucie gry z rzutu karnego strzelił Theo Hernandez. "Rossoneri" mają 26 "oczek". Na piąte miejsce awansowała wczoraj Roma - 21 pkt. Atalanta jest na szóstej pozycji z 20 punktami.

Najważniejszym wydarzeniem 13. kolejki był wczorajszy mecz na szczycie, w którym Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika podjął Inter Mediolan. Po remisie 1:1 Juventus nadal jest na drugim miejscu z 30 punktami, lider ma o dwa więcej.