Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Ponad 500 zachorowań na odrę w tym roku

Włochy: Ponad 500 zachorowań na odrę w tym roku
Coraz więcej osób nie szczepi się na odrę. (Fot. Getty Images)
557 przypadków zachorowań na odrę zanotowano w pierwszych trzech miesiącach tego roku we Włoszech - poinformował Krajowy Instytut Zdrowia. Najwięcej w tym kwartale przypadków było w marcu - 210. Zmarła jedna osoba.
Reklama

Jak wynika z przedstawionych danych, u prawie jednej trzeciej chorych doszło do powikłań. Z powodu komplikacji w funkcjonowaniu układu oddechowego zmarł 45-letni mężczyzna.

Wśród chorych było ponad 60 dzieci poniżej piątego roku życia. Średnia wieku chorych to 30 lat.

Jak zauważyły media, 87 procent osób, które zaraziły się wirusem odry, nie było zaszczepionych.

W 2018 roku we Włoszech zarejestrowano 2 526 zachorowań na odrę; osiem osób zmarło. 

 

  Komentarze


  • Kasia
   27 kwietnia, 19:59

   I tak sie dzieje jak ,,mądrzy'' rodzice decydują o szczepieniach,rozumie ze mogą wystąpić powikłania po szczepieniach ale co epidemie sa lepsze ktore moze uśmiercić o wiele wiecej wiec rodzice troche rozsądku

  • Kr
   28 kwietnia, 04:12

   Do Kasia - szczepionka daje odporność na całe życie? Bo przechorowanie tak. Poza tym gdzie jest napisane że to nie jest wirus po szczepionkach? I że nie od tego się zaczęło?

  • Lil
   28 kwietnia, 10:37

   A UMIESZ CZYTSC ? 13 % CHORYCH BYLO SXCZEPIONYCH. NIE MOW O OLOSCI DAWEK. KIEDYS TWIERDZONO ZE WYSTARCZY 1. POTEM 2. TERAZ ZE 3 A POZNIEJ FOBRZE BY DIE DOSZCZRPIAC. PRAWDA JEST TAKA ZE NA TE WYBUCHY OGNISK WPLYW MAJA MIGRACJE. A JESLI CHODZI O SSM WITUS TO MUTUJE SIE ON I TRWA W LUDXIACH SZCZEPIONYCH. KIEDY SZCZEPIONY LAPIE ZYWY WIRUS NIE ZWALCZA GO TAK SAMO JAK TEN BEZ SZCZEPIENIA. PRZECHODZI ODRE LAHOXNIE BEZOBJAWOWO ALE ZARAZAJAC INNYCH!!!!

  • Gość
   28 kwietnia, 14:16

   gowno nie informacja... straszenie ludzi i polowanie na czarownice. Proszę o informacje ile osób umiera na raka, czy z powodu zanieczyszczeń czy alkoholu! I dlaczego jest to wielokrotnie więcej podczas gdy legalnie sprzedawane są substancje rakotwórcze czy alkohol. Po prostu na nich zarabiają korporacje i politycy. Sucha informacja bez punktów odniesienia jest manipulacją.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama