Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Dwóch Polaków w areszcie pod zarzutem zabójstwa rodaka

Włochy: Dwóch Polaków w areszcie pod zarzutem zabójstwa rodaka
Polaków zatrzymano pod zarzutem morderstwa. (Fot. Thinkstock)
Dwóch Polaków zatrzymano w Apulii na południu Włoch pod zarzutem zabójstwa 34-letniego polskiego robotnika rolnego na terenie jednego z gospodarstw - podały dziś włoskie media. Do zbrodni doszło w rejonie, gdzie przed laty Polacy zmuszani byli do pracy niewolniczej.
Reklama

Lokalne media z Apulii poinformowały, że zwłoki sezonowego robotnika rolnego znaleziono w środę w baraku w gospodarstwie w San Giovanni Rotondo koło Foggii, gdzie mieszkał i pracował. Mężczyzna zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Karabinierzy wszczęli śledztwo, w wyniku którego wykluczono wypadek oraz zgon z przyczyn naturalnych.

Po przesłuchaniu osób pracujących w gospodarstwie i znajomych ofiary pod zarzutem zabójstwa zatrzymano dwóch Polaków - poinformowała agencja Ansa. Szczegóły sprawy nie są znane.

O tym samym rejonie w Apulii stało się głośno w 2006 roku, gdy włoska policja we współpracy ze stroną polską ujawniła proceder zmuszania przybyłych z Polski sezonowych robotników rolnych do niewolniczej pracy w tamtejszych gospodarstwach rolnych. Koczowali oni w fatalnych warunkach, byli oszukiwani i maltretowani przez pośredników i nadzorców, głównie Polaków. Z obozowisk na farmach uwolniono wtedy ponad 100 wykorzystywanych obywateli polskich. 

 

  Komentarze


  • Marcin
   10 marca, 19:50

   Cyganie prZypominam to nie Polacy....

  • Czytelnik anonimowy
   10 marca, 20:03

   husaria

  • Andrzej borkowski
   10 marca, 20:20

   Nie trzeba muzułmanów w Pollsce..., wystarczy zobaczyć do czego my Polacy jesteśmy zdolni :(

  • GRUNWALD
   10 marca, 20:41

   Przestancie sie obrazac A inne narody to takie cacy? Tez mnie boli kiedy czytam takie artykuly lub widze dzika rywalizacje w pracy ale nie plujmy na siebie publicznie. Inni nie sa lepsi. Polscy cyganie robia nam kolo dupy. Dziwie sie tylko Polakom ze sie daja wykorzystywac cyganom.

  • Rob24
   10 marca, 21:35

   Po pierwsze to nie byli cyganie tylko Polacy z Włochami wiem bo mój kolega tam był pozdrawiam.

  • Polo
   11 marca, 08:51

   Andrzej borkowski w kazdym narodzie sa przestepcy , pisz za siebie skoro uwazasz ze ty Polak jestes zdolny do wszystkiego

  • Do rob
   11 marca, 10:17

   To byli cyganie tacy jak ty...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama