Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wizz Air najgorszą linią lotniczą w Wielkiej Brytanii

Wizz Air najgorszą linią lotniczą w Wielkiej Brytanii
Wizz Air często "wygrywa" w rankingach na najgorsze linie, ale wciąż nie narzeka na brak pasażerów... (Fot. Getty Images)
Pod względem opóźnień nie ma sobie równych. Węgierski przewoźnik Wizz Air, obsługujący większość polskich i brytyjskich lotnisk, po raz kolejny trafił na szczyt niechlubnej listy najgorszych linii lotniczych, pomimo wcześniejszych zapewnień szefów firmy, że nastąpiła 'znaczna poprawa' punktualności lotów.
Reklama
Reklama

Z analizy danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA), przeprowadzonej przez agencję informacyjną PA wynika, że ​​w 2023 r. odloty tego taniego przewoźnika z lotnisk w Wielkiej Brytanii były opóźnione średnio o 31 minut i 36 sekund względem harmonogramu. Oznacza to spadek o prawie jedną trzecią w porównaniu z 2022 r., ale jednocześnie ta ​​popularna wśród Europejczyków linia lotnicza odnotowuje najgorszą punktualność lotów do Wielkiej Brytanii już trzeci rok z rzędu.

W zeszłym roku Turkish Airlines zanotowały drugą najgorszą punktualność, ze średnim opóźnieniem wynoszącym 28 minut i 36 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowały się Tui (28 minut i 24 sekundy), Air India (28 minut i 12 sekund) oraz turecki tani przewoźnik Pegasus Airlines (25 minut i 6 sekund).

Irlandzki przewoźnik Emerald Airlines zanotował w ubiegłym roku najlepsze wyniki ze średnim opóźnieniem wynoszącym zaledwie 13 minut i sześć sekund, a na drugim miejscu uplasował się Virgin Atlantic (13 minut i 42 sekundy).

W analizie wzięto pod uwagę wszystkie zaplanowane i czarterowe odloty z brytyjskich lotnisk przez linie lotnicze obsługujące ponad 2 500 lotów. Odwołane loty nie zostały uwzględnione.

Pomimo słabej punktualności Wizz Air w Wielkiej Brytanii, w roku zakończonym do końca marca liczba pasażerów tego przewoźnika osiągnęła rekordową liczbę 62,0 milionów, co stanowi wzrost o ponad jedną piątą w porównaniu z łączną liczbą 51,1 miliona w poprzednich 12 miesiącach.

W tym samym okresie Wizz Air odnotował zysk w wysokości 341,1 mln euro (290,4 mln funtów) - przed opodatkowaniem, a jego przychody ze sprzedaży biletów wzrosły o 11,2% rok do roku.

Komentując "zwycięstwo" w niechlubnym rankingu Wizz Air stwierdził, że nastąpiła poprawa pod względem punktualności lotów, ale przyznał, że "nadal jest nad czym pracować".

Wizz Air obsługuje w Wielkiej Brytanii lotniska w Aberdeen, Birmingham, Gatwick, Glasgow, Leeds, Liverpoolu i Luton.

Czytaj więcej:

Wizz Air wypłaca pasażerom 1,2 miliona funtów za zakłócone loty

Badanie: "Tanie linie" nie zawsze są najtańsze. Ryanair zaprzecza

Oszuści podszywają się w mediach społecznościowych pod wszystkie duże linie lotnicze działające w UK

  Komentarze
  • Wizzlodziej
   14 czerwca, 16:28

   Zna ktoś namiary na instytucję która zajmuje się odzyskiwaniem za przywłaszczenie pieniędzy za bilet lotniczy?? Linia Wizzair w roku 2020 odwołała lot z powodu ogłoszonej pandemii nie mam pieniędzy do dziś. Miałem zapytanie o zwrot gotówki czy 120% więcej na kolejny bilet ! Wziąłem zwrot gotówki zaznaczając w mailu ale do dnia dzisiejszego nie mam pieniedzy ,ok nalicze im odsetki !!!!

  • Czytelnik anonimowy
   14 czerwca, 19:28

   Najgorsza w UK oj aż kupę zrobię z wrażenia w kraju patologii społecznej może coś być gorszego? oni nie mają żadnej taniej lini lotniczej easy jet ma tylko siedzibę w UK,a właścicielem jest Cypryjczyk, Wizzair jest sponsorowany przez rząd węgierski w mojej ocenie ta linia jest bardzo fajna pomimo opóźnień lotu,samoloty sa jak najbardziej w porządku i niskie ceny a to jest najważniejsze w tak biednym kraju jak UK.

  • Iria
   14 czerwca, 21:04

   Wizzair absolutnie nie jest najtańsza linią lotniczą. To totalni zdziercy. Są drożsi niż British Airways. Do tego ciągle się spozniają

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama