Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wizz Air wypłaca pasażerom 1,2 miliona funtów za zakłócone loty

Wizz Air wypłaca pasażerom 1,2 miliona funtów za zakłócone loty
WizzAir oświadczył, że w pełni współpracował z organem regulacyjnym i wprowadził ulepszenia na rzecz odszkodowań dla pasażerów. (Fot. Getty Images)
Po interwencji branżowego organu regulacyjnego Wizz Air musiał wypłacić swoim klientom dodatkowe 1,2 miliona funtów w związku ze sposobem, w jaki radził sobie z zakłóceniami lotów - informuje portal BBC.
Reklama
Reklama

Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) zaangażował się w tę sprawę w lipcu ub. roku po otrzymaniu "dużej liczby" skarg dotyczących niepłacenia przez linię lotniczą zaległych należności wobec pasażerów.

CAA polecił Wizz Air ponowne rozpatrzenie tysięcy odrzuconych wniosków o zwrot kosztów.

"Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy kroki podjęte przez Wizz Air po niedostatecznym rozliczeniu się z pasażerami, którzy doświadczyli zakłóceń w lotach, to podkreślamy, że linie lotnicze powinny rutynowo opiekować się pasażerami i stać na straży ich praw w przypadku opóźnień lub odwołań lotów" – stwierdził Paul Smith, dyrektor ds. konsumentów w CAA.

Wizz Air ponownie rozpatrzył 25 000 roszczeń dotyczących lotów do lub z Wielkiej Brytanii począwszy od 18 marca 2022 r. W przypadku 6 000 z nich dokonano dodatkowych płatności, pokrywających koszty alternatywnych lotów, transferu oraz rachunki za hotel i wyżywienie dla pasażerów, których pozostawiono samym sobie.

Wizz Air poinformował, że wszystkie dodatkowe płatności na rzecz pasażerów, których lot uległ zakłóceniom, zostały już sfinalizowane i wypłacone.

Jak wyjaśniła dyrektor zarządzająca Wizz Air UK Marion Geoffroy, latem 2022 roku linia stanęła przed "bezprecedensowymi wyzwaniami operacyjnymi". Branża miała wówczas trudności z powrotem do normalnego poziomu usług po pandemii. Podróżni musieli znosić długie kolejki, opóźnienia i odwołania lotów.

Grupa konsumencka Which? zasugerowała, że CAA powinien pozwać linię lotniczą do sądu, jeśli nie spełniła ona wymogów prawnych.

"Wizz Air ma fatalne wyniki w zakresie wywiązywania się ze swoich obowiązków prawnych wynikających z prawa konsumenckiego, gromadząc miliony funtów w wyrokach sądów okręgowych w związku z ciągłymi błędami w zakresie odpowiedniego przekierowania pasażerów" – stwierdził redaktor naczelny działu podróży Which?, Rory Boland.

Z analizy danych CAA wynika, że Wizz Air już drugi rok z rzędu jest najgorszą linią lotniczą pod względem opóźnień lotów z lotnisk w Wielkiej Brytanii, chociaż przewoźnik stwierdził, że w 2023 r. poprawił punktualność.

Czytaj więcej:

Wizz Air nie może sprowadzić swoich samolotów, które utknęły na Ukrainie

Wizz Air zapowiada, że 12 samolot dołączy do bazy w Warszawie

  Komentarze
  • Krzysiek
   18 stycznia, 09:53

   Tak organ działa przed katarem 19 miałem kasę na ich koncie ,mieli oddać czekam na wynik skargi ile 2 lata czy więcej także kasa wzięta pracy brak zlodziej na zlodzieju UK kraj na wałku zrobiony

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama