Wawrinka wyrzucił Djokovicia z turnieju!

Stanislas Wawrinka pokonał Novaka Djokovicia 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7 w ćwierćfinale turnieju Australian Open.
Szwajcar do zwycięstwa potrzebował pięciu setów, a sam pojedynek trwał aż cztery godziny. Mecz lepiej zaczął się dla Djokovicia, który w pierwszym secie ograł rywala 6:2. Kolejne dwie odsłony to już jednak koncertowa gra Szwajcara.

Wawrinka drugą partię wygrał 6:4, a trzecią 6:2. Serb postanowił jednak nie składać broni i doprowadził do wyrównania. O wszystkim miał zadecydować piąty set. W nim górą był Wawrinka, który wygrał z Djokoviciem 9:7.

W drugim wtorkowym pojedynku, rozstawiony z numerem siódmym Czech Tomas Berdych pokonał turniejową "trójkę" Hiszpana Davida Ferrera 6:1, 6:4, 2:6 i 6:4 - i to właśnie on w półfinale zmierzy się z Wawrinką.