Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W easyJet zmierzysz bagaż telefonem

W easyJet zmierzysz bagaż telefonem
Brytyjski przewoźnik postanowił nieco ułatwić życie swoim klientom. (Fot. Getty Images)
EasyJet ma nową aplikację, która umożliwia pasażerom sprawdzenie przed odlotem rozmiaru bagażu podręcznego. Technologia 3D Augmented Realiti pokaże, czy bagaż będzie pasował do kabiny.
Reklama

Każdemu pasażerowi easyJet przysługuje jedna sztuka bezpłatnego bagażu podręcznego o wymiarach nieprzekraczających 56x45x25 cm. Walizka musi zmieścić się w górnych szafkach samolotu lub pod siedzeniem. Jeśli bagaż przekracza maksymalny rozmiar, ląduje w luku za dodatkową opłatą.

Brytyjski przewoźnik postanowił nieco ułatwić życie swoim klientom. Dzięki nowej funkcji skanowania bagażu ręcznego w 3D, podróżni mogą upewnić się, że ich torba spełnia wymogi linii lotniczej i bez problemu zmieści się na pokładzie samolotu.

Nowa aplikacja easyJet korzysta z technologii ARKit 2 od Apple i - mimo że obecnie jest dostępna tylko na iOS - pobrało ją już ponad 30 milionów podróżnych.

Działa przy użyciu technologii rozszerzonej rzeczywistości. Skan pokazuje cyfrowe pudełko 3D, które w połączeniu z aparatem telefonu mierzy rozmiar naszej torby.

Cormac Reilly, dyrektor Travel Partners Solutions, który opracował funkcję dla easyJet, nie ma wątpliwości, że "pasażerowie czekają na rozwiązania, dzięki którym będą mogli wygodniej podróżować". 

 

  Komentarze


  • Kakadu
   14 lutego, 10:45

   Mozna tez metrowka albo miara krawiecka, czyli "centymetrem". Trzy pomiary i gotowe. No ale lepiej jest pobrac apke i tanczyc przed torba...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama