Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W centrum Londynu powstanie baza dla 200 antyterrorystów

W centrum Londynu powstanie baza dla 200 antyterrorystów
Policja w Londynie pozostaje czujna w związku z wysokim zagrożeniem terrorystycznym. (Fot. Getty Images)
200 dodatkowych policjantów chronić będzie centrum Londynu przed atakami terrorystycznymi. Za £50 mln wybudowana zostanie baza dla mundurowych, a także magazyn broni oraz sale ćwiczeń.
Reklama

Budowa bazy jest częścią planu dokooptowania dodatkowych 600 uzbrojonych oficerów. W ten sposób zasoby policji metropolitarnej wzrosną do 2,8 tys. ludzi.

Decyzja o umocnieniu sił oraz budowie nowej siedziby jest ściśle związana z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym.

Nowa baza powstanie w dzielnicy Limehouse. Lokalizacja umożliwi policjantom szybkie reagowanie w zamachach terrorystycznych i innych incydentach z udziałem broni.

Budowa jest częścią restrukturyzacji zasobów lokalowych Met Police. W jej ramach zlikwidowanych zostanie 250 małych posterunków, a w ich miejsce powstanie mniejsza ilość, za to lepiej wyposażonych komend.

“To będą wielofunkcyjne budynki, w których pracować będą umundurowani policjanci i w których znajdzie się miejsce dla aresztów tymczasowych oraz wydziału ruchu drogowego. Takim miejscem będzie między innymi Limehouse” - poinformował zastępca komendanta Craig Mackey.

Jednocześnie Met Police ogłosiło rozpoczęcie testowania dronów jako wsparcia operacji zbrojnych. Do tej pory Scottland Yard wypożyczał dron od Sussex Police. Urządzenie wykorzystywane było przy poszukiwaniu szczególnie zagrożonych zaginionych osób, poważnych wypadkach drogowych, poszukiwaniach podejrzanych oraz wykrywania fabryk marihuany.

Tym razem przez 8 tygodni testowane będzie zastosowanie drona jako wsparcia powietrznego zarówno zaplanowanych, jak i spontanicznych akcji zbrojnych.

Kilka dni temu policja w Londynie zaprezentowała również specjalne kolczatki, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zatrzymać potencjalnego terrorystę poruszającego się samochodem ciężarowym. 

 

  Komentarze


  • Polonista
   14 września 2017, 12:04

   myślałem, że powstanie?

  • Maniutek
   14 września 2017, 12:55

   Żeby tylko nie strzelili sobie w kolano tą mobilizacją , bo czy każdy z paszportem UK , to brytyjczy i myśli tak samo jak reszta ? Jest wierny swojej królowej i wierzy w ... ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama