Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Irlandii rośnie popularność jedzenia na wynos

W Irlandii rośnie popularność jedzenia na wynos
Irlandczycy spędzają coraz więcej czasu poza domem, co zmienia ich nawyki żywieniowe. (Fot. Thinkstock)
W Irlandii stale rośnie popularność jedzenia na wynos. Agencja promująca sprzedaż krajowej żywności - Bord Bia - szacuje rynek usług gastronomicznych na rekordowe 7,8 mld euro rocznie.
Reklama

Według najnowszego raportu agencji, obejmujący obecnie ponad 33 tys. punktów sektor cały czas się rozwija. Irlandczycy nadal chętnie stołują się w punktach z daniami na wynos.

35% wydatków konsumenckich trafia do sklepów oferujących przygotowywane na miejscu kanapki i posiłki oraz obsługujących kierowców.

Konsumenci coraz częściej zwracają jednak uwagę na jakość serwowanych dań. Według specjalistki Bord Bia - Maureen Gahan, w Irlandii rośnie popyt na zdrowsze opcje.

“Rynek ten napędzają moim zdaniem ludzie, którzy spędzają poza domem więcej czasu i częściej jadają na mieście. To oni szukają lepszych jakościowo dań. Myślę, że niekoniecznie chodzi o to, aby punkty gastronomiczne włączały do menu mniej kaloryczne posiłki. Tu bardziej chodzi o doskonale smakujące jedzenie, po którym dobrze się czujemy” - tłumaczy.

Według specjalistki, dobrą passę sektor zawdzięcza rozwoju gospodarczemu Irlandii.

“Nasza ekonomia jest cały czas w fazie wzrostowej. Bezrobocie jest rekordowo niskie – obecnie wynosi tylko nieco powyżej 6%” - podsumowuje Gahan.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama