Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Birmingham skradziono trofeum Tour de France

W Birmingham skradziono trofeum Tour de France
Trofeum prezentowane było w różnych miastach Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Tegoroczny zwycięzca kolarskiego wyścigu Tour de France Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky) stracił wywalczone w 'Wielkiej Pętli' trofeum. Zostało ono skradzione podczas pokazu promocyjnego w Birmingham.
Reklama

Trofeum prezentowane było w różnych miastach Wielkiej Brytanii, wraz z innymi wywalczonymi przez ekipę Sky. Jednak w Birmingham pozostawiono je na chwilę bez ochrony i wtedy zostało skradzione.

"To naprawdę straszne. Wiadomo, że dla tej osoby, która to zrobiła, trofeum nie ma praktycznie żadnej wartości, ale jest bardzo ważne dla mnie i dla całego zespołu. Miejmy nadzieję, że ten ktoś będzie miał na tyle przyzwoitości, że je odda. Całe szczęście, że choć trofeum jest ważne, ale najbardziej liczą się te wspaniałe wspomnienia z tego lata - a tych nikt mi nie odbierze" - napisał Thomas w oświadczeniu.

Statuetka była wypożyczona przez firmę Pinarello, która organizuje kolarskie pokazy.

"Bierzemy za to pełną odpowiedzialność, przeprosiliśmy już Gerainta. Mamy nadzieję, że trofeum uda się odzyskać" - oświadczył dyrektor Richard Hemington.

Kolarze Sky wygrali sześć z ostatnich siedmiu edycji Tour de France.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama