Menu

W 2020 roku Kubica będzie się ścigał "bolidem F1 z dachem"

W 2020 roku Kubica będzie się ścigał "bolidem F1 z dachem"
"DTM jest mniej znany, ale zawsze budził mój duży respekt. Poziom rywalizujących w niej kierowców jest bardzo wysoki" - przyznał Kubica. (Fot. Getty Images)
Samochody startujące w serii DTM nazywane są 'bolidami F1 z dachem'. Z zewnątrz wyglądają tak samo, jak te, które są do kupienia w salonach BMW czy Audi. Łączy je jednak tylko nazwa i wybrane elementy stylistyczne. Takim właśnie autem będzie w sezonie 2020 jeździł Robert Kubica.
Reklama

Pierwszy Polak w Formule 1 Robert Kubica w nadchodzącym sezonie wystartuje w serii wyścigów samochodowych DTM. Jednocześnie pozostanie kierowcą testowym zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen.

W tym sezonie zostanie rozegranych dwadzieścia wyścigów serii DTM. Pierwszy weekend zaplanowano na belgijskim torze Zolder w dniach 25-26 kwietnia, ostatni w terminie 3-4 października na niemieckim Hockenheim.

Kubica w 2006 roku został pierwszym polskim kierowcą w F1. W 2008 roku w Kanadzie odniósł jedyne jak dotychczas zwycięstwo w wyścigu o GP. Jego karierę w najszybszej wyścigowej serii świata przerwał wypadek, do którego doszło w 2011 roku podczas Rajdu Ligurii. W jego wyniku doznał obrażeń, z których część okazała się trwała.

Samochody startujące w serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) nazywane są "bolidami F1 z dachem". Z zewnątrz wyglądają tak samo, jak te, które są do kupienia w salonach BMW czy Audi. (Fot. Getty Images)

35-letni obecnie Polak nie poddał się jednak swoim ograniczeniom i dochodził do pełni sprawności najpierw w rajdach (w 2013 roku został mistrzem klasy WRC 2 - "drugiej ligi" rajdowych MŚ), a później, w 2018 roku, jako kierowca testowy i rozwojowy Williamsa w mistrzostwach świata Formuły 1.

W ubiegłym roku był już kierowcą wyścigowym Williamsa. Jakość bolidów znacznie ustępowała jednak pojazdom rywali i jedyne, o co Kubica mógł walczyć przez większość sezonu, to uniknięcie ostatniego miejsca. Jego najlepszym wynikiem była 10. pozycja w wyścigu o Grand Prix Niemiec - zdobył wówczas jedyny punkt dla Williamsa w całym roku. Po sezonie rozstał się z tą ekipą, jednak ze światem Formuły 1 się nie żegna. Od początku roku wiadomo, że będzie kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen

Starty Polaka w DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) samochodem BMW oficjalnie potwierdził dzisiaj sponsor kierowcy PKN Orlen.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Kubica weźmie udział w testach zespołu BMW

F1: Orlen zarobił fortunę na Robercie Kubicy

Formuła 1: Kubica w zespole Alfa Romeo, PKN Orlen tytularnym sponsorem

Nie ma miejsca dla Kubicy w fabrycznym zespole BMW

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama