Menu

Włochy wprowadzają kwarantannę dla podróżnych z UK

Włochy wprowadzają kwarantannę dla podróżnych z UK
Włosi niedawno zaczęli otwierać turystykę, dlatego uważnie śledzą sytuację epidemiczną w innych krajach... (Fot. Getty Images)
Włochy od poniedziałku wprowadzą obowiązek 5-dniowej kwarantanny i testu na obecność koronawirusa dla wszystkich przyjezdnych z Wielkiej Brytanii. Decyzja włoskiego rządu ma związek z rosnącymi obawami o rozprzestrzenianie się wariantu Delta - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Jednocześnie Włochy otwierają się na przyjezdnych z USA, Kanady, Japonii i UE. Podróżni z tych krajów muszą jednak wykazać, że są w pełni zaszczepieni lub niedawno uzyskali negatywny wynik testu na Covid.

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza podpisał wczoraj rozporządzenie w sprawie nowych zasad dla zagranicznych podróżnych, a o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. 

Dotychczas osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii do Włoch musiały jedynie przedstawić negatywny wyniku testu na koronawirusa; od poniedziałku będą musiały poddać się też 5-dniowej kwarantannie.

Tym samym Włochy dołączyły do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już wcześniej wprowadziły różne ograniczenia dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

Restrykcje zaostrzono w związku ze wzrostem liczby zakażeń w Zjednoczonym Królestwie, gdzie szerzy się wariant Delta koronawirusa, odpowiadający już za 96 proc. nowych zakażeń Covid-19.

Minionej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 11 007 zakażeń koronawirusem i jest to najwyższa liczba od 19 lutego. Odnotowano też 19 zgonów na Covid-19.

Czytaj więcej:

Francja wprowadzi obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z UK

Holandia: Od czerwca kwarantanna po przyjeździe z kraju wysokiego ryzyka

Niemcy: Władze znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów

Irlandia zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z UK

UK: Czy wakacje w "bursztynowych krajach" będą możliwe dla zaszczepionych?

Anglia: Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów pozostaje jednak niewielka

Podróże lotnicze i turystyka w Europie zaczynają się odradzać

  Komentarze
  • Eric
   19 czerwca, 10:03

   Większość społeczeństwa jest zaszczepiona, niestety spora cześć (w tym Polacy) głównie emigrantów nie planuje się szczepić i roznosi wirusa, bo oni są przekonani ze wirusa nie ma. Rezultat tego będzie taki, ze na wakacje nie będzie można wyjechać nigdzie, a na jesień będą kolejne lockdowny.

  • Covidek
   19 czerwca, 10:23

   kiedy będzie wariant omega , najgroźniejszy replikant na świecie i po za światem ( w tym tempie to chyba za 12 lat)

  • Do Eric
   19 czerwca, 10:55

   Covidianie niebawem beda miec swoje swiatynie. Beda czcic hand sanitiser i zamiast do Jezusa beda sie modlic do strzykawki. Ochloncie i zorientujcie sie ze wyznajecie Covidianism. Problem w tym ze to ma znamiona nie religii - a sekty! ;)))

  • Tommy
   19 czerwca, 11:14

   Do Eric.
   Myslisz jesli nawet bedziesz zaszczepiony to sie to skonczy,bo mi sie wydaje ze nie .Jesli sie cofniesz do 2012 roku w Chinach byly juz wprowadzane testy na wypuszczenie virusa ktory ma podobne objawy do grypy.Lecz ten project zostal wstrzymany ze wzgledu ze jeszcze nie wszystkich bylo stac na smartfona.Project polegal na zrobieniu strachu i potem kontrolowania ludzi.Virusy zasze byly i beda.Pozatym testowanie szczepionek ma sie zakonczyc dopiero 2022 wiec niestety to nowa rzeczywistoc

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama