Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Uprzedzenia wobec imigrantów zastąpione przez strach przed islamem

Uprzedzenia wobec imigrantów zastąpione przez strach przed islamem
Po atakach terrorystycznych w 2017 r. antymuzułmańskie nastroje znowu zaczęły rosnąć. (Fot. Getty Images)
Ponad jedna trzecia ludzi w Wielkiej Brytanii wierzy, że islam jest zagrożeniem dla brytyjskiego stylu życia - wynika z raportu antyfaszystowskiej grupy 'Hope not Hate'.
Reklama

Coroczny raport organizacji "State of Hate" dowodzi, że antymuzułmańskie uprzedzenia w Wielkiej Brytanii zastąpiły te antyimigracyjne, które dotychczas były główną siłą napędową wzrostu skrajnej prawicy.

W ankiecie 35 proc. osób przyznało, że islam jest zagrożeniem dla brytyjskiego stylu życia. Odmiennego zdania było 30 proc. respondentów - informuje "The Guardian".

Prawie jedna trzecia (32 proc.) ankietowanych uważa, że w Wielkiej Brytanii istnieją obszary, gdzie dominuje prawo szariatu, a nie-muzułmanie nie mają prawa wstępu. 

Z raportu wynika też, że - podczas gdy stosunek do muzułmanów w Wielkiej Brytanii poprawił się w latach 2011-2016 - po atakach terrorystycznych w 2017 r. antymuzułmańskie nastroje znowu zaczęły rosnąć.

W oddzielnym sondażu, w którym wzięło udział ponad 5 000 osób, 30 proc. respondentów stwierdziło, że poprze kampanię wzywającą do zatrzymania budowy meczetu w pobliżu ich miejsca zamieszkania. 

W raporcie stwierdzono również, że w 2018 r. wzrosło zagrożenie skrajnie prawicowym terroryzmem - zarówno ze strony zorganizowanych grup, np. National Action, jak i samotnych wilków, którzy są radykalizowani przez internet.

 

  Komentarze


  • Typ
   20 lutego, 13:09

   A kto normalny jeżdżący wieprzowine mający jedną żonę i pijany alkohol nie boi się islamu ?

  • Barbulek
   20 lutego, 14:14

   Islam to radykalny system polityczny i trzreba o tym pamietac. "Religia" stworzona dlla wojowniczych nomadow, glownym przejawem jest ekspansywnosc i dominacja nad"niewiernymi".

  • Member of Party
   20 lutego, 16:05

   Kolega "Typ" jak to pisal to na 100% byl w "normalnym" stanie niewazkosci.

  • Kłak
   20 lutego, 23:46

   Podejrzewam że o wiele więcej niż 35% ale dopòki rząd UK jest pod butem Arabii Saudyjskiej to nie dopuszczą do krytyki islamu nawet jeśli by latali z nożami po ulicy na porządku dziennym(co i by było ukantowane),mają też z nimi układ w załatwianiu paru spraw m.i.n. ropy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama